Задати питання

Як зменшити витрату газу на опалення? Рекомендації професіоналів

Власники нерухомості з газовим опаленням постійно задаються питанням: як зменшити витрату газу на опалення без шкоди комфорту. Пов’язано це, звичайно ж, зі зростанням цін на цей вид палива і збільшенням відповідної статті особистих або сімейних витрат. Але на витрату газу на опалення будинку впливають певні причини і фактори: як внутрішні, так і зовнішні. Давайте проаналізуємо кожен з них.

Від чого залежать норми витрати газу на опалення приватного будинку? Зовнішні та внутрішні фактори

Українські норми витрати газу на обігрів були сформовані на основі радянських. Останні ж ніщо інше, як середній по колишньому Союзу показник, що враховує температуру навколишнього середовища, товщину і матеріал стін, тип вікон, способи вентиляції приміщень, технічний рівень радянських котлів і багато іншого. Але чи працюють ці норми конкретно у Вашому випадку? Ні.

Припустимо, у Вас:

 • велика товщина стін або інші параметри тепловтрат їх матеріалу (Ви будувалися і Вам захотілося застосувати іншу цегла і зробити стіни товщі);
 • дерев’яні вікна та вхідні двері замінені на металопластик;
 • будинок комплексно утеплений (стіни, підвал, горище).

Наведені фактори, природно,  зовнішні . Так ось, КОЖЕН фактор з цього списку скорочує споживання газу по відношенню до чинних норм і, як наслідок, Ви переплачуєте постачальнику. Тому перший крок до економії – обзавестися газовим лічильником.

Внутрішніми факторами , які додатково знижують споживання газу, є:

 • заміна радянського газового котла, якому 10 і більше років, на сучасний теплогенератор, а також установка в систему циркуляційного насоса;
 • заміна старих чавунних або сталевих радіаторів на нові, застосування системи підігріву підлоги, регулювання температури по зонах (термоголовки батарей, колектори і т.д.);
 • установка кондиціонера, електричного бойлера ГВП, системи примусової вентиляції;
 • застосування інших джерел тепла (твердопаливний котел, геліосистема і т. д.) в парі з газовим котлом.

Якщо говорити мовою цифр, то сумарний ефект від дії всіх наведених вище внутрішніх і зовнішніх факторів в різних джерелах оцінюється в 30-50%, а деякі «оптимісти» стверджують, що відсоток економії може складати і 80%, але ця оцінка, безумовно, завищена. Повернемося до конкретики, а саме видатковими параметрам котлів і їх впливу на бюджет.

Витрата газових котлів опалення (м³ на годину) як важливий фактор економії

Часова витрата блакитного палива котлом залежить від його віку, ККД, рівня автоматизації, типу і конструкції пальника. Кожна зі складових гранично важлива, але ідеального їх співвідношення немає по сьогоднішній день.

Відносно віку все більш-менш зрозуміло. Прогрес йде вперед, а значить заміна старого котла на більш сучасну модель однозначно себе виправдовує і окупає.

ККД – параметр, що відображає повноту перетворення енергії згоряння газу в тепло. Його максимум сьогодні спостерігаємо у конденсаційних котлів, де реалізована технологія, яку раніше не використовували – відбір тепла у відпрацьованих газів.

Конструкція пальника і її тип також мають значення, адже ККД котла раніше істотно залежав від режиму роботи і падав в діапазоні малих і середніх теплових потужностей. З появою модуляційних пальників ця проблема була вирішена, а асортимент котлів з такими пальниками сьогодні великий.

Рівень автоматизації сьогодні залишається ключовим фактором економії, адже завдяки йому можна організувати спільну роботу газового котла з батареями, теплими підлогами, електричними бойлерами, геліосистемами або твердопаливними котлами. Функція програмування і дистанційного керування дозволить знижувати температуру під час Вашої відсутності і економити ще більше.

Як бачимо, витрата газу на опалення будинку є комплексним параметром. Як зменшити витрату газу на опалення – питання, яке сьогодні гостро стоїть на порядку денному у кожної людини, яка використовує даний вид палива для опалення. Скоротити витрати газу допоможе:

 • комплексне утеплення будинку;
 • установка газового котла  нового покоління і циркуляційного насоса;
 • заміна радіаторів опалення, застосування теплих підлог і геліосистем;
 • модернізація системи вентиляції.

А комплексно провести всі роботи, пов’язані з опалювальною системою, максимально швидко і якісно Вам допоможе компанія Інсталсіс. Звертайтеся, і ми підберемо для Вас саме економічне по витраті газу обладнання.

Поделиться ссылкой