Задати питання

Запуск і консервація чілерів. Підготовка до міжсезоння

Обслуговування систем вентиляції  великого будинку включає в себе:

При цьому, необхідність в чілері – сезонна (кінець весни, літо, початок осені). На зимовий період дане обладнання підлягає консервації і якщо її не зробити –  ремонт чілерів  потрібно вже навесні. Детальніше про консервацію чілерів нижче.

Консервація / розконсервування чілеру і обслуговування припливно-витяжних установок

У загальному випадку чілер є пристроєм для обігріву / охолодження приміщень. При цьому функція вентиляції є або опціонною, або покладається на окрему систему (система припливно-витяжної вентиляції або система кондиціонування). І щоб не платити двічі за виїзд майстра, обслуговування цих систем потрібно проводити разом.

Основні вигоди комплексного сервісу:

  • одноразова оплата виїзду майстрів;
  • робота систем взаємопов’язана, а значить рішення проблем в одній з них позитивно позначиться на якості роботи обох;
  • мінімум незручностей для робочого персоналу, клієнтів і відвідувачів закладу.

Що стосується самої  консервації , її виконують, в першу чергу, для того, щоб вода (основний теплоносій в чілері) при замерзанні не роздавить теплообмінники і патрубки підключення. Відзначимо, що консервація потрібна тільки для тих чілерів, які встановлені на вулиці або в неопалюваних приміщеннях.

Процес консервації починається з відключення електрики. Крок два  – повний спуск води, дезінфекція, промивка і продування внутрішнього контуру теплообмінника. Крок три  – консервація теплообмінника (за допомогою запірної арматури). Можлива також заміна частини (або всієї) води на антифриз. Завершальна фаза консервації – спуск холодоагенту.

ВАЖЛИВО:  якщо чілер стоїть на даху, поблизу місця утворення бурульок – його потрібно накрити щільною тканиною або дерев’яними (або металевими) щитами.

Розконсервація  – процес, зворотний консервації. До обсягу робіт додається контроль рівня і кислотності масла компресорної установки (його дозаправка в разі потреби), а також гідравлічні випробування теплообмінника на предмет течі (і усунення них). Після розконсервації обов’язково виконуються пусконалагоджувальні роботи.

Чистка чілера. Вартість

Шукаючи команду для обслуговування кліматичного обладнання, варто розуміти, що в сервісному циклі відсутні трудомісткі і наукоємні операції. Тому вартість обслуговування і чищення чілера не може бути високою.

На основі статті можна сформулювати наступні  висновки та рекомендації :

  • консервацію / розконсервацію чілеру і  обслуговування  системи вентиляції  варто проводити комплексом;
  • обслуговування чілерів – нормальне явище, яке не може привести до несподіваних значних витрат;
  • важливо, щоб всі роботи по кліматичному і вентиляційному обладнанню виконував один фахівець (організація);
  • неякісне або несвоєчасне обслуговування (в тому числі консервації / розконсервації) = ремонт чілеру (а це зовсім інші витрати).

З питань виконання цих та інших робіт Ви можете звернутися до нас. Інсталсіс  – це понад 12 років практичного досвіду: інсталяція, обслуговування та ремонт чілерів Trane, York, Daikin, Aermec, Mcquay і інших в Києві і області за високими стандартами якості та дуже приємними цінами.

Поделиться ссылкой