Задати питання

8 головних моментів, які потрібно знати при монтажі опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку

8 головних моментів, які потрібно знати при монтажі опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку

Опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку набуває все більшої популярності завдяки вагомим перевагам перед іншими джерелами обігріву приміщень. Серед переваг даного виду опалювальної системи наступні фактори:

 • можна використовувати як основне або додаткове джерело тепла в одному або у всіх приміщеннях;
 • покупка всіх елементів системи і роботи по монтажу коштує набагато дешевше, ніж установка електричного підігріву;
 • термін експлуатації досягає 25-30 років за умови вибору якісних складових і дотриманні правил монтажу;
 • в приміщенні створюється комфортний мікроклімат, оскільки нагрівання відбувається рівномірно від всієї поверхні теплої підлоги. Повітря не пересушується;
 • не утворюється цвіль, грибок на підлозі, стінах;
 • відсутнє електромагнітне поле, циркуляція пилу.

Щоб випробувати всі позитивні моменти від підключення теплої підлоги в приватному будинку , необхідно звернути увагу на основні правила його установки.

8 головних правил при монтажі опалення теплою водяною підлогою в приватному будинку

 1. Розробка проекту монтажу контурів теплої водяної підлоги. Від правильності проектування залежить ефективність і працездатність системи опалення. У проекті описується схема функціонування, вказується перелік і прораховується необхідна кількість складових елементів, позначаються місця підключення до джерела генерування тепла (котла) і до подачі води, визначається спосіб укладання труб (змійка або спіраль).
 2. Теплу підлогу не рекомендується укладати в місцях постійного розташування меблів: під підлоговими шафами, під грубкою, раковиною, пральною і посудомийною машинками. Це дозволить заощадити частину коштів, а також уникнути перегріву предметів меблів і побутової техніки.
 3. Другий важливий момент – розрахунок необхідних матеріалів на допоміжні роботи. Тепла підлога – це своєрідний пиріг, що складається з декількох «коржів» – шарів. Кожен з них виконує певну функцію. Порушення послідовності облаштування шарів може привести до порушення роботи всієї системи або до зниження її ефективності.
 4. Першим кроком при установці опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку є виготовлення стяжки. Мета її облаштування – зміцнити основу, щоб на ній не з’явилися тріщини, зробити поверхню ідеально рівною і гладкою. Основою стяжки є сітка з арматури. На неї укладається шар бетонного розчину (цемент, пісок, вода), який ретельно вирівнюється. Для міцності основи необхідно виділити достатньо часу на просушку стяжки.
 5. В якості гідроізоляції під теплу водяну підлогу використовують поліетиленову плівку, яку укладають на суху стяжку. По периметру стін приміщення в місцях стикування з підлогою закріплюється демпферна стрічка, щоб компенсувати теплові зазори і втрати тепла при підключенні теплої підлоги в приватному будинку.
 6. Теплоізоляція виконується за допомогою пінопласту 35 щільності або пінополістиролу. На цьому етапі можна перевірити рівність виконання чорнової стяжки: плити укладаються в шаховому порядку, щільно прилягаючи одна до одної. Якщо при ходінні відчувається хитання, то слід усунути нерівності основи.
 7. На пінополістирол зверху укладається спеціальна відбиваюча плівка. На ній нанесено розмітку, яка допомагає правильно розподілити труби, по яких буде проходити теплоносій. Фахівці, які займаються монтажем опалення водяною теплою підлогою в приватному будинку , не обрізають краї плівкового покриття, а заправляють їх під теплоізоляційні плити, домагаючись рівності поверхні.
 8. Після прокладки труб для водяного опалення виконується заливка фінальної стяжки. Спочатку укладається армована сітка, яка не повинна торкатися труб. Трубки під час нагрівання будуть розширюватися, а металева сітка може їх пошкодити. Потім заливається бетонна стяжка. Її необхідно ретельно вирівняти і зробити максимально гладкою, щоб акуратно викласти підлогове покриття.

Підключення теплої підлоги в приватному будинку рекомендуємо довірити професіоналам, які мають необхідний досвід та навички даної роботи.

Поделиться ссылкой