Задати питання

Чим повітряний тепловий насос відрізняється від інших систем опалення?

Повітряний тепловий насос – один з найпростіших варіантів теплових насосів. За своїм принципом роботи він нагадує кондиціонер. До речі, зовнішній блок цієї опалювальної системи можна легко переплутати з елементом звичайної спліт-системи. Відмінність полягає в тому, що кондиціонер більше «заточений» під охолодження, а тепловий насос – під обігрів приміщення.
Завдяки простій конструкції і високій ефективності роботи, українці сьогодні все частіше встановлюють повітряний тепловий насос для опалення будинку. Принцип роботи такий: зовнішній блок втягує холодне повітря, під впливом якого випаровується фреон. Після цього газ стискається, нагрівається і віддає теплову енергію в приміщення, в кінцевому підсумку перетворюючись знову в рідину. Це принцип роботи в загальних рисах. Розглянемо відмінності теплового насоса повітряного типу від інших систем.

 

Повітряний тепловий насос для будинку: особливості системи

  • Так як зовні будівлі встановлюється зовнішній блок, конструкція доповнюється системою його відтавання, а також функцією підігріву піддону і компресору. Це дозволяє використовувати тепловий насос холодними зимами. До речі, це ще одна відмінність від кондиціонеру.
  • Через постійний вплив негативного середовища в повітряних теплових насосах встановлюються міцні і надійні спіральні компресори. У системах іншого типу використовуються роторні варіанти.
  • Завдяки відносній простоті конструкції процес монтажу не займає багато часу. Для установки системи двом-трьом людям досить одного робочого дня. Наприклад, для монтажу грунтового теплового насоса потрібно проводити тривалі бурові роботи та здійснювати складну установку труб.
  • Основні елементи системи розташовуються зовні будівлі. Усередині відсутні радіатори і трубопроводи. Таким чином, використовуючи повітряний тепловий насос для опалення будинку, ви не псуйте інтер’єр.
  • Використовуючи повітряний тепловий насос, ви залежите від навколишнього середовища. Цей вплив не критичний, але пройти повз даного моменту не можна. Той же грунтовий насос не схильний до такого впливу, так як в глибинних шарах грунту круглий рік зберігається однакова температура. А ось перепади температури на вулиці трапляються дуже часто.
  • Зовнішній блок виділяє велику кількість конденсату. Взимку він перетворюється на великий небезпечний сталактит. Його потрібно регулярно збивати.
  • Використовуючи повітряний тепловий насос для будинку, потрібно регулярно проводити його огляд. Регулярно – це один раз на рік. Довіряти цю роботу рекомендується фахівцям. Вони вимірюють тиск фреону, оглядають зовнішній блок і інші елементи, а також змащують осьовий вентилятор. Без проведення планового огляду ефективність роботи теплового насосу може знижуватися. Не варто його ігнорувати.

Якщо говорити простими словами, повітряний тепловий насос – це невибаглива, проста у використанні система, яка може служити власнику довгі роки. Звичайно ж, запорука довговічності насоса – дотримання правил експлуатації.

Поделиться ссылкой