Задати питання

Фільтри для очищення води: установка, чистка, заміна

Якісна вода – запорука здоров’я і гарного самопочуття. Але якщо вода в крані залишає бажати кращого, а походи з баклажками вже набридли, фільтр для води – найкраще рішення. Установка зворотного осмосу для фільтрації води сьогодні на слуху і в цій статті торкнемося таких аспектів, як монтаж, чистка та заміна картриджів фільтра осмосу.

Чистка фільтрів для води: наскільки це складно і необхідно

Побутові системи фільтрації покликані вирішувати найрізноманітніші завдання; все правильно розрахувати Вам допоможе  проектування системи фільтрації та очищення води, виконане грамотним фахівцем, але незалежно від цього існує кілька базових моментів по їх вибору , які слід знати кожному. Вони такі:

 • питома витрата в хвилину – виділяють повнопотокові системи і системи зі строго визначеною продуктивністю л / хв .;
 • число ступенів очищення – визначає призначення води (питна або для побутових потреб);
 • наявність / відсутність ємності для зберігання очищеної води.

Системи, засновані на технології зворотного осмосу не є повнопотокові, а значить, їх продуктивність безпосередньо залежить від параметрів і ступеня забрудненості фільтру. Брудний фільтр = уповільнена і недостатньо повна фільтрація води, а ризикувати своїм здоров’ям і здоров’ям дітей однозначно ніхто не захоче.

Побутові системи фільтрації задумані бути максимально простими у догляді, тому їх очищення складнощів не викликає. У той же час варто розуміти, що це справедливо тільки для поліпропіленових ланок фільтра. Вугільні картриджі чищенню і відновленню не підлягають і їх доведеться міняти однозначно.

Установка і заміна фільтрів для очищення води

У загальному вигляді, установка система фільтрації, що працює за технологією зворотного осмосу, складається з:

 • блоку фільтрів;
 • мінералізатора і ультрафіолетової лампи (деякі моделі);
 • накопичувального бака;
 • краника подачі очищеної води;
 • сполучних патрубків і запірної арматури.

При цьому всі вузли монтуються один раз,  а заміні та обслуговуванню піддається тільки блок фільтрації (і мінералізатор).

Заміна фільтрів зворотного осмосу виконується з періодичністю, яка залежить від якості водопровідної води і обсягів її споживання. Сервісне обслуговування систем очищення води рекомендується проводити з інтервалами, які наведені в таблиці:

    Елемент системи фільтрації      Періодичність сервісного
           обслуговування
Фільтр грубої очистки 5 мкм 3-6 місяців
Вугільні картриджі 6-12 місяців
Мембрана 12-24 місяців
Фільтр тонкого очищення 1 мкм 6-12 місяців

На практиці може бути зрушення в бік зменшення цих термінів. Робиться це для того, щоб продовжити термін служби мембрани, адже її вартість істотно вище, ніж у інших фільтруючих елементів. Якість води при цьому завжди залишається стабільно високою.

Як висновки і рекомендації відзначимо наступні моменти:

 • установка зворотного осмосу – якісний ривок в області здоров’я і комфорту;
 • асортимент фільтрів і мінералізаторів – великий, що дозволяє отримати «на виході» воду з ідеальними для Вас і Вашого здоров’я показниками;
 • заміна картриджів фільтру осмосу – простий, але надзвичайно ефективний захід, що не віднімає багато часу.

І якщо Ви хочете отримати відмінний результат з першого разу – телефонуйте в Інcталсіс – лідеру інсталяцій систем зворотного осмосу в Києві і регіоні!

Поделиться ссылкой