Задати питання

Головні моменти при виборі повітряного теплового насоса для будинку

Наші співвітчизники все частіше використовують повітряний тепловий насос для опалення будинку. Популярність такого рішення зростає, але далеко не кожен споживач встигає розібратися у всіх тонкощах питання. Вирішивши купити таку систему собі в будинок, покупець стикається з великою різноманітністю насосів на ринку. Вони відрізняються за багатьма характеристиками, і в цьому переліку можна легко заплутатися. Нижче представлені основні рекомендації, які допоможуть вам не помилитися у виборі.

Повітряний тепловий насос для опалення будинку: критерії вибору

  • COP. Це коефіцієнт перетворення, який демонструє ефективність роботи системи. Він має на увазі співвідношення витраченої енергії і отриманого тепла. Наприклад, якщо насос витратив 1 кВт електричної енергії і виробив 4 кВт теплової енергії, його COP дорівнює 4. Зрозуміло, чим більше цей коефіцієнт, тим краще. Він вказується в документації до насоса.
  • Потужність. Даний параметр є суто індивідуальним для кожного об’єкту. При його визначенні враховується квадратура і схема розміщення кімнат. Ці розрахунки краще довірити фахівцеві, адже ціна помилки досить висока. Занадто слабка система не видасть тієї температури, яку ви від неї очікуєте. Занадто потужний насос може перегріти приміщення, при цьому витративши багато електроенергії.
  • Рівень шуму. Щоб визначитися з цим критерієм, вам доведеться зібрати відгуки про насос. Тільки так ви зможете отримати достовірну інформацію про гучність тієї чи іншої моделі. Повітряний тепловий насос для будинку повинен бути максимально тихим, адже він працює постійно, і в разі надмірної гучності може дратувати мешканців.
  • Енергоефективність. Мається на увазі економність витрачання електроенергії. Даний параметр вказується в документації до насоса і в деяких випадках на самому обладнанні. Він позначається від «А» до «А +++». Якщо фахівці, що проводять монтаж системи, використовують неоригінальні деталі, цей параметр може змінитися.
  • Функціональність. Вибираючи повітряний тепловий насос для будинку, варто звертати увагу на оснащеність кожної моделі. Насоси можуть мати різну кількість датчиків, автоматику, систему охолодження, захист від корозії і так далі. Деякі сучасні моделі навіть можуть управлятися через інтернет. Як би там не було, багато комплектуючих можна докупити і після придбання насоса.
  • Бренд. Очевидно, рекомендується купувати продукт відомої компанії з гарною репутацією. Навіть у, здавалося б, дорогих брендів можна знайти прийнятні варіанти в асортименті.

Якщо говорити в загальному, вибір моделі теплового насоса залежить від майбутніх умов експлуатації та особистих уподобань потенційного власника. Одне можна сказати точно: вибору обладнання варто приділяти багато часу і уваги. Лише в такому випадку повітряний насос повністю виправдає ваші очікування. В іншому випадку ви не зможете домогтися комфорту і потрібної температури в будинку. Вдалого вибору!

Поделиться ссылкой