Задати питання

Коли варто вибирати опалення грунтовим тепловим насосом?

Грунтовий тепловий насос – це високоефективна система опалення, яка для створення комфортних умов в приміщенні використовує тепло з землі. Грунт швидко охолоджується і нагрівається лише зверху. На глибині в п’ять-шість метрів він зберігає однакову температуру протягом усього року. Саме така особливість грунту дозволяє опалювати навіть великі будівлі без особливих витрат. Однак вигідність – це далеко не єдина перевага такого рішення.

  • Компактність. Складові системи мають невеликі габарити, тому не займають багато місця на ділянці.
  • Безпека. Опалення грунтовим тепловим насосом не передбачає спалювання палива. Таким чином, ризик випадкового загоряння виключений.
  • Екологічність. Так як не має процесу горіння, не продукується чадний газ, який шкодить навколишньому середовищу.
  • Практичність. Система не вимагає частого догляду. Цим вона якісно відрізняється, наприклад, від твердопаливних котлів, які регулярно потрібно чистити і забезпечувати паливом.

Как рассчитать и сделать тепловой насос для обогрева дома: изготовление теплового насоса из оконного кондиционера

Опалення грунтовим тепловим насосом: кому підійде таке рішення

Дані системи можна часто зустріти як в звичайних приватних будинках, так і на промислових об’єктах різного типу. Існують умови, при яких грунтовий насос стає оптимальним і практично незамінним варіантом опалення. Розглянемо їх.

  • Неможливість використовувати традиційні системи. Таке буває в регіонах, які не мають газифікації, а за доставку твердого палива доводиться платити чималі суми. Проводити газ в такому випадку дорого. Крім того, газифікацію проводять централізовано. Іноді подібних рішень від влади доводиться чекати не один рік.
  • Дорожнеча палива. Якщо ваші платіжки за газ занадто великі, ви можете від нього відмовитися. Використовувати грунтові теплові насоси – економічно вигідне рішення. Крім того, тепло землі – невичерпний ресурс, тому ніяких перебоїв не виникне.
  • Бажання спростити процес використання опалювальної системи. Твердопаливні та газові котли потрібно регулярно обслуговувати, міняти деталі. Встановивши одного разу опалення грунтовим тепловим насосом, ви можете надовго про нього забути.

Підводячи підсумок, можна сказати, що опалення такого типу збереже вам гроші і час. Так, саме устаткування обходиться недешево, проте ці витрати окупаються приблизно через п’ять років.

Поделиться ссылкой