Сучасне комфортне житло немислиме без зручностей. Каналізація стає однією з основних складових благоустрою не тільки квартири, але й приватного будинку, котеджу. У всіх випадках є однакові вимоги до монтажу, але в установці можуть бути відмінності. Розберемо окремі моменти.
Монтаж каналізації в квартирі
Відразу скажемо, що в будинку, що будується всі роботи повинні здійснювати тільки фахівці надійної компанії. Своїми руками можна замінити лише окремі частини старої каналізації без зміни схеми проходження труб. Якщо ви приймаєте рішення про самостійний демонтаж, то майте на увазі, що в разі помилки може постраждати не тільки ваша квартира, а й сусідів нижче.
У багатоквартирному будинку вертикально проходить загальний стояк, який в підвалі з’єднаний з трубою, що виходить в централізовану каналізацію. До стояка підключені всі каналізаційні труби квартир. Тому при їх заміні доведеться домовлятися з сусідами, щоб під час здійснення монтажу каналізації в квартирі ніхто нею не користувався. Головне правило внутрішньої розводки: щоб уникнути засмічення всі труби повинні проходити під ухилом і використовуватися суворо необхідного діаметру. Щоб нічого не забути, потрібно скласти детальну схему, в якій вказати розташування всіх елементів. Це вам допоможе в процесі роботи не порушити технологію монтажу.
Монтаж каналізації в котеджі і заміському будинку
Якщо в багатоквартирному будинку схема каналізації однотипна, то для заміських будинків існують різні варіанти. Зручно, якщо у вас буде можливість підключитися до центрального трубопроводу. Вам залишиться тільки спорудити внутрішню мережу і здійснити підключення. Якщо такої можливості немає, то потрібно буде організувати установку місцевої каналізації. Так як в заміському котеджі багато елементів облаштування (басейн, сауна та ін.) дозволені, то система каналізації буде виглядати набагато складніше, ніж в міській квартирі.
Монтаж каналізації в котеджі починається з розробки проекту і креслення з докладним планом підключення всіх сантехнічних приладів. Далі потрібно підібрати труби. Для внутрішньої каналізації фахівці рекомендують поліпропіленові, так як вони легкі, міцні, стійкі до агресивних середовищ, гладкі всередині. Для зовнішньої частини потрібно буде придбати полімерні або чавунні.
При складанні потрібно дотримуватися деяких простих правил.
- Зовнішні роботи потрібно виконувати до того, як буде здійснений ландшафтний дизайн навколо будинку. Роботи будуть включати в себе установку септика або вигрібної ями, прокладку труб. Всі роботи проводяться в землі. Трубу прокладають від септика до стояка під ухилом. Після закінчення всіх робіт обов’язково перевірити трубу на наявність протікань. Тільки після цього утеплювати і засипати траншею.
- Трубу підвести до головного стояка під фундаментом і залишити до того моменту, коли будуть зроблені всі чорнові роботи всередині приміщення.
- Розводку по будинку здійснювати строго за затвердженим кресленням.
- Збірку системи трубопроводу виконують, уникаючи різких поворотів і стиків, інакше будуть виникати засмічення.
- Горизонтальні труби розташовувати під рекомендованим ухилом до стояку.
- Від основного стояку відвести фанову трубу, яка буде служити вентиляцією і для врівноваження тиску в системі.
Проектування і монтаж каналізації в будинку і котеджі – непросте завдання. Якщо ви хочете все здійснити самостійно, то в разі несправності претензії пред’являти нікому. Не варто нехтувати послугами спеціалізованої компанії, де вам зроблять грамотний проект і монтаж з гарантією.
Поделиться ссылкой