Задати питання

Монтаж систем каналізації: які бувають види каналізацій?

Зручність проживання і комфорт в будинку, робота на підприємстві багато в чому залежить від благоустрою каналізаційної мережі. Вона повинна працювати також справно, як опалення та водопостачання. Існує три види каналізацій, кожна з яких необхідна в певних умовах.

Для того щоб очистити стічні води від відходів виробництва використовується виробнича каналізація. Вона застосовується в роботі з великими обсягами. Це найсучасніші технології з очищення.

Дощова каналізація потрібна для видалення дощової і талої води з площ, доріжок і дахів. Цей вид водовідведення влаштовують на ділянці, щоб захистити фундамент будинку від вогкості, а насадження – від надлишків води. Воду з дахів збирають в спеціальні ємності, а потім використовують для поливу городу.

Для благоустрою житлового приміщення встановлюють побутову каналізацію. Вона забезпечує безпечне і своєчасне видалення забруднених стоків життєдіяльності людини. У міському середовищі, а також часто за містом, використовується централізована каналізація, тобто від всіх будинків трубопровід відходить в центральний.

Коли неможливо здійснити монтаж систем каналізації за подобою міської використовують автономну. Вона представлена ​​в декількох варіантах.

  • Біотуалет – зазвичай використовується там, де відвідування буває рідкісним.
  • Вигрібна яма – найдешевший вид каналізації. В землю вкопують резервуар, в який стікають стічні води. Єдиний недолік такого виду – необхідно постійно проводити відкачування вмісту, при цьому неминучий запах.
  • Септик  є найсучаснішою системою каналізації заміського будинку. Він складається з приймального резервуару рідких відходів, де проводиться їх очищення біологічними препаратами, які перетворюють вміст в воду. Очищену рідину можна застосовувати для поливання рослин на ділянці і використовувати для господарських потреб як технічну воду.

При влаштуванні автономної каналізації говорять про зовнішню і внутрішню підсистемі.

Якщо транспортування стоків зовнішньої каналізації здійснюється за допомогою насосів в примусовому порядку, то це напірна система, а без насосів – самопливна. У ній використовують ухил труб в сторону виходу, за якими стікають стічні води.

У будь-якому випадку вибір і монтаж систем каналізації здійснюється згідно з різними показниками (технічних, санітарних, умовам місцевості та ін.). Правильний вибір гарантує зручність і службу на довгі роки.

Поделиться ссылкой