Задати питання

Монтаж систем кондиціонування: що потрібно знати?

Кліматичне обладнання постійно розширюється і вдосконалюється. Сьогодні виробники пропонують новітні розробки систем кондиціонування, які мають додатково систему зволоження, очищення і озонування повітря. Крім цього, вони забезпечені рядом інших корисних функцій.

Система кондиціонування представляє собою складний багатозонний комплекс, який здатний підтримувати мікроклімат відразу в декількох приміщеннях. Виходячи з цього, потрібно сказати, що монтаж системи кондиціювання здійснюють на великих об’єктах: в торгових центрах, на підприємствах, в адміністративних будівлях та ін. Така система може включати в себе більше 40 елементів. Найсучасніші системи можуть включати в себе близько 250 ланок, які перебувають в різних приміщеннях.

Проектування системи

Монтаж систем кондиціонування починається з головного питання – проектування. Без нього неможливе оптимальне функціонування обладнання. За допомогою спеціальних формул, графіків, креслень розраховується загальна схема системи кондиціонування. Майбутній користувач може внести деякі зміни в проект. Звичайно, своїми силами таку установку монтувати неможливо. Цим повинні займатися тільки висококваліфіковані фахівці.

Особливості монтажу системи кондиціонування

У комплексі система являє собою один зовнішній потужний блок і кілька внутрішніх. Головна відмінність від звичайних спліт-систем в тому, що вона має велику продуктивність і більш складну схему. При великому навантаженні допустимо встановлювати до трьох зовнішніх блоків. Один можна тримати в якості резервного. Зовнішній блок зазвичай встановлюють на даху. Це простіше і вигідніше тим, що не потрібно вдаватися до послуг альпіністів. У цьому випадку значно спрощується і подальше обслуговування.

Внутрішні блоки нічим не відрізняються від звичайних побутових: настінні, касетні, канальні, стельові. Вони можуть бути різної потужності і модифікації. Моделі вибираються в залежності від особливостей приміщень.

Кілька фреонових труб об’єднують всі модулі в єдину магістраль. Вся система розрахована на те, щоб в майбутньому була можливість підключення додаткових ліній або заміни застарілих на нові. При монтажі допускається поетапне введення в роботу окремих зон. Головною перевагою є те, що до комплексної системи можна підключити припливно-витяжну вентиляцію.

Особливості експлуатації

  • Всі блоки можуть управлятися як з індивідуальних пультів, так і з одного або за допомогою комп’ютера.
  • Управління включає в себе функцію самодіагностики, що запобігає аварійній ситуації і спрощує пошук несправності.
  • Є можливість перейти на повну автоматизацію, яка значно заощадить енергоспоживання і при цьому в приміщеннях завжди буде комфортне перебування.
  • Поломка одного з внутрішніх блоків не призведе до зупинки функціонування всієї системи.

Монтаж систем кондиціонування можна довіряти тільки досвідченим фахівцям. Щоб вона прослужила довгі роки, кожен крок потрібно зробити на «відмінно». Не допускаються помилки і недоліки. Подальше сервісне обслуговування проводять тільки професіонали і бажано тієї компанії, яка виконувала установку.

Поделиться ссылкой