Задати питання

Монтаж твердопаливного котла: чому варто вибрати саме його?

Опалення – одне з головних питань, яке необхідно вирішити при будівництві приватного будинку. Зараз багато пропозицій по установці газових, електричних, твердопаливних котлів. Один з них буде тривалий час забезпечувати ваше житло теплом і гарячою водою. Для будь-якого будинку можна підібрати оптимальний варіант, але серед величезної кількості важко буває визначитися: який краще вибрати і простіше встановити.

Якщо у вашій місцевості не підведений газ і є перебої з електрикою, то ідеальним варіантом залишається установка твердопаливного котла опалення. В цьому випадку вам не буде потрібно купувати і встановлювати дорогий газовий котел або електричний, для якого тарифи досить високі. Встановивши твердопаливний котел, ви фактично забезпечите дешевим теплом своє приміщення. Агрегати випускають лише підлогові. Їх установка не вимагає спеціальних дозволів і висококваліфікованих фахівців. Мінімум, що потрібно – дотримуватися елементарних правил безпеки при установці і обслуговуванні в подальшому.

Монтаж твердопаливного котла: позитивні моменти

 • Установка не дуже складна, тому її можна здійснити своїми руками. Але якщо ви зовсім не уявляєте, як це зробити, то краще все довірити професіоналу.
 • Велика економія, так як кошти не будуть витрачатися на оплату електрики, а монтаж обійдеться недорого.
 • В цілому, всі котли зручні у використанні.

Монтаж твердопаливного котла опалення: що потрібно знати спочатку роботи?

Існує декілька видів твердопаливних котлів: піролізні, пелетні, комбіновані та інші. Який би ви не вибрали, всі будуть встановлюватися приблизно однаково. Перед початком всіх робіт потрібно:

 • визначитися з типом енергоносія (пелети, дрова, торф, вугілля та ін.), прорахувати необхідну потужність, відштовхуючись від цих даних зробити вибір на користь обладнання; не варто забувати про змішані типи горіння;
 • вибрати місце, де ви плануєте розмістити обладнання; краще, якщо це буде окреме приміщення.

Не варто забувати, що досвідчений фахівець може підказати вам шляхи вирішення всіх виникаючих проблем в ході установки.

Установка твердопаливного котла опалення: етапи роботи

 1. Вибрати місце під котел. Вимоги до нього не дуже жорсткі. Краще, якщо це буде окреме приміщення, так як опалення все ж пов’язане з підвищеною запиленістю і забрудненням, також в процесі експлуатації може викидатися дим.
 2. Далі місце потрібно максимально підготувати. Стіни та підлога виконати з негорючих матеріалів. Якщо котел потужний, то слід зробити бетонну основу. Швидше за все, ви будете використовувати циркуляційний насос, тому потрібно підвести електрику.
 3. Монтаж твердопаливного котла опалення виконують ближче до зовнішньої стіни, щоб не прокладати довгий димар. Категорично заборонено відведення диму підключати до вентиляційних каналів. Перед топкою закріпити залізний лист. Він захистить підлогу від іскор. Так як вам доведеться чистити теплообмінник, потрібно забезпечити до нього доступ з усіх боків.
 4. Важливо встановити приточно-витяжну вентиляцію. Вона необхідна для провітрювання приміщення в разі викиду диму, а також для забезпечення потрібної кількості повітря під час горіння.
 5. Установка димоходу здійснюється за всіма правилами техніки безпеки.
 6. Далі підключити до всієї системи опалення, тобто зробити обв’язку.
 7. При першому запуску системи обов’язково повинен бути присутнім фахівець.

Монтаж твердопаливного котла опалення – процедура досить клопітна. Потрібно знати багато нюансів, тому рекомендується всі роботи проводити спільно з досвідченим фахівцем.

Поделиться ссылкой