Задати питання

На що звернути увагу при укладанні теплої водяної підлоги?

Сучасні системи обігріву дуже комфортні і можуть цілком конкурувати з класичними. Велику популярність набирають теплі електричні і водяні підлоги. Укладання теплої водяної підлоги трохи складніше електричної, тому необхідно знати деякі нюанси. На що звернути увагу, розглянемо в даній статті.

Підвищення рівня підлоги

Водяна підлога значно підвищує рівень підлоги. Звичайні труби для теплоносія мають діаметр 16-20 мм. До них треба додати товщину стяжки і підлогове покриття. В середньому він може піднятися на 5-10 см.

Економія електроенергії

Тепла водяна підлога не вимагає великої витрати електроенергії. Нагрітий теплоносій буде рухатися по трубах за допомогою вбудованого насоса, який працює від електрики, але без великих витрат. Наприклад, обігрів заміського будинку c такою системою дуже вигідний.

Підключення до центрального опалення

Цей варіант дуже привабливий, але вимагає безлічі дозволів. Головною причиною цього є зниження тиску і температури при проходженні теплоносія по трубах. У старих варіантах багатоповерхових будинків дозвіл отримати важче, а в багатьох новобудовах є окремий підвід системи центральної опалення, тому проблем не буде.

Підготовка до укладання теплої водяної підлоги

Поверхня чорнової підлоги перед роботами повинна бути ретельно вирівняна. У тому випадку, якщо ви не врахуєте цей момент, може відбутися «заповітрювання» труб. На підлогу обов’язково укладають поліетиленову плівку для гідроізоляції.

Теплоізоляція

Як не дивно, але нижня частина підлоги теж буде прогріватися. Разом з вашою квартирою обігріється підвал або нижню житлове приміщення. При цьому енергія витрачається даремно. Слід на самий низ під труби укласти теплоізоляцію (пінопласт 35 щільності, пінополістирол, пенофол та ін.)

Види укладання

Важливо врахувати, що існують різні види укладання теплої підлоги. Легко робити «одиночну змійку», але вона страждає через нерівномірного розподілу тепла по поверхні підлоги. Укласти «равлика» складніше, але чергування холодних і гарячих труб забезпечить рівномірний прогрів. Не рекомендується здійснювати укладання під шафами і близько до стіни. Це нераціональне використання теплової енергії. Щоб уникнути низького прогріву крок укладання не повинен перевищувати допустимих норм.

Заливка стяжки

Під час заливки стяжки труба повинна бути під тиском при температурі більше +10. Висота стяжки над трубою має бути не нижче 45 мм, але не більше 70 мм. Систему запускають тільки після повного висихання, орієнтовно через 3 тижні.

Ремонт теплої водяної підлоги

У випадку протікання труби пошкоджене місце знайти дуже складно. Необхідно розбирати всю підлогу. Щоб поломки не відбулося, ви повинні бути впевнені у відмінній якості матеріалів і установки, зверніться в спеціалізовану організацію, яка здійснює подібні роботи.

Монтаж теплої водяної підлоги, виконаний добросовісною організацією, є запорукою довгого терміну служби.

Поделиться ссылкой