Кожна людина, яка піклується про своє здоров’я, прагне забезпечити себе і своїх близьких чистою водою. Для цього потрібно правильно підібрати обладнання і грамотно його встановити. Спочатку потрібно зробити аналіз води, щоб знати, які очисні фільтри придбати. Найпоширенішими видами забруднення води є:
- підвищений вміст хлору і його специфічний запах;
- перевищення вмісту солей;
- наявність різних бактерій;
- великий вміст заліза.
Очисні фільтри не тільки підготують воду для пиття, але і забезпечать якісною водою побутові прилади і збільшать їх термін служби. Вибір обладнання зараз великий. Можна підібрати оптимальний варіант як для котеджу, так і для квартири.
Установка фільтрів для очищення води в квартирі
У квартирі найчастіше немає можливості встановити громіздку багаторівневу систему. Тому здійснюють монтаж більш компактних установок. Але важливо пам’ятати, в кожному конкретному випадку прилад підбирається індивідуально.
Будь-магістральний фільтр грубої очистки здатний очистити воду від дрібних частинок, піску, прибрати каламутність води, а також запах хлору. Цей вид фільтра встановлюють на холодну і гарячу воду. Існують окремі види приладів, які забезпечать квартиру хорошою питною водою.
- Прості насадки на кран, схожі з принципом роботи фільтрів глеків. Добре очищають воду, але мають єдиний недолік – дуже низьку продуктивність.
- Прилади, які підключаються до водопроводу в міру необхідності. Їх час від часу можна підключати до водопровідного крану. Він відрізняється від першого великою продуктивністю і ефективної очищенням. Цей вид фільтру має більший ресурс роботи, а для його установки потрібно підготувати спеціальне місце.
- Найефективніші – стаціонарні фільтри. Це більш дорогий варіант, але і дуже надійний. Прилад підключається паралельно до основного крану.
Необхідно тільки міняти картриджі по мірі необхідності. Це можна зробити без допомоги фахівців. Всі види фільтрів виконують повну очистку води, зокрема, позбавлять від заліза, важких металів, жорсткості, шкідливих мікроорганізмів, іржі.
Очищення води в котеджі: особливості
У заміському будинку можна використовувати всі перераховані вище види фільтрів або, якщо дозволяє місце, розмістити обладнання з більш складною системою очищення води. Вона зазвичай включає в себе три-чотири етапи очищення:
- механічна: від дрібних часток піску, мулу та ін .;
- видалення шкідливих органічних і хімічних сполук;
- очищення зворотним осмосом;
- поліпшення смакових якостей води.
Проектування системи водоочищення котеджу або заміського будинку потрібно здійснювати до будівництва, щоб зробити підключення разом з підведенням водопровідної мережі. Необхідно підготувати дані про необхідну кількості води, тип джерела, продуктивність системи, місце розміщення обладнання, а також хімічний аналіз води. У цьому вам допоможе фірма, яка займається монтажем обладнання систем водоочистки. Вона ж в подальшому буде здійснювати сервісне обслуговування.
Установка фільтрів для очищення води в квартирі і котеджі має свою специфіку. У кожному конкретному випадку необхідний індивідуальний підбір обладнання в залежності від забруднення води і потреб власника.
Поделиться ссылкой