Їсти овочі зі свого городу ранньою весною чи пізньою осінню мріє кожен. І теплиця дозволяє здійснити цю мрію. Але якщо ж Ви хочете їсти свіже круглий рік – доведеться організувати опалення теплиці. Опалення в теплиці може бути різним, а витрати на нього відрізнятися в кілька разів. Про це та багато іншого ця стаття.
Опалення теплиці взимку: способи і їх особливості
Теплиця складається з каркасу і прозорих стін з плівки або полікарбонату. Ця споруда з досить високими тепловими втратами, і, щоб їх знизити, конструкцію роблять двошаровою. У той же час для цілорічної роботи необхідне джерело тепла достатньої потужності.
Всупереч розхожій думці, способів обігріву теплиць взимку (коли сонця недостатньо) всього два:
- електрикою;
- паливом.
За способом організації, таке опалення аналогічно опалення цеху, тобто необхідно створити теплову завісу по периметру зіткнення з холодним повітрям, що і буде підтримувати потрібну для рослин температуру.
Електрообігрів буває трьох видів: «під», «на рівні» і «над» рослинами.
Прилади «під» – це електрокабелі прихованого укладання.
До приладів «на рівні» слід віднести тепловентилятори, калорифери і їм подібні пристрої, а також обігрів електрокотлом.
Прилади «над» обігріву – кварцові інфрачервоні випромінювачі.
Обігрів паливом може поділятися на два види: обігрів котлами на газу, дровах, вугіллі та т. д. Або біопаливом (в народі гноєм). Перший спосіб включає в себе джерело тепла і його споживачі (радіатори опалення або повітря). Отримання тепла другим способом виходить за рахунок біохімічного розкладання гною.
Додатковим недоліком опалення будь-яким котлом є необхідність організації димоходу і його ізоляція від клейонки і полікарбонату (оскільки ці матеріали горючі). При використанні гною не варто забувати, що його побічний продукт (вуглекислий газ) шкідливий для рослин, а значить, приміщення потребує вентиляції.
Опалення для теплиць або трохи економіки
Електрообігрів, безумовно, дорожче опалення дровами і ще дорожче опалення біопаливом, але має солідний запас по потужності і може бути організований позонно. Завдяки малим габаритам, тепловентилятори та кварцові випромінювачі можна розмістити як завгодно, створивши тим самим оптимальний мікроклімат для кожної групи рослин.
Опалення по зонах за допомогою котла реалізувати проблемно, якщо не сказати, що дуже непросто. З гноєм – складно, але можна. Досить варіювати кількість добрива на різних ділянках. Мінусом обох типів, в порівнянні з електрикою, є неможливість автоматизації процесу.
Опалення приміщень теплиць: особливості організації та монтажу
Пристрої обігріву можуть встановлюватися :
- стаціонарно (кабелі, котли, радіатори);
- нестаціонарнї (кварцові обігрівачі та тепловентилятори).
При стаціонарній установці передбачений певний обсяг земляних, зварювальних і монтажних робіт, який залежить від габаритів теплиці і рівня теплових втрат. При нестаціонарному обігріві легко варіюється число і розміщення нагрівачів.
В цілому, організація обігріву тепличного комплексу або одного приміщення – комплексний процес, який залежить від :
- форми;
- розмірів;
- рівня теплових втрат приміщення.
Облаштувати опалення в теплиці своїми силами досить важко, тому слід тверезо оцінювати ситуацію і не боятися залучати фахівців. Компанія Інталсіс готова прийти на допомогу в розробці та інсталяції по Києву і області. Опалення теплиці з нами – це ефективні, прості і зрозумілі рішення за приємними цінами.
Поделиться ссылкой