Задати питання

Опалення воднем – міф, реальність чи майбутнє?

Спекуляцій на тему дармового опалення маса, але, як відомо, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці і тільки для другої миші, а ось опалення будинку воднем – цілком реальний, законний і доступний спосіб непогано заощадити на обігріві. Ця стаття саме про переваги і «скелети в шафі» опалення на водні.

Водневе опалення – простою мовою про складні речі

Ідея використовувати водень для потреб людства ой як не нова. Сьогодні майже всі галузі промисловості, автомобільний і залізничний транспорт в тій чи іншій формі намагаються використовувати саме водень для виробництва енергії. І якщо вже водневий паливний елемент здатний рухати потяг – будинок він обігріти точно зможе.

Чому люблять водень?  Переваг у такого палива маса і ось лише деякі з них:

  • абсолютна екологічність (ніяких шкідливих викидів при виробництві та спалюванні);
  • немає залежності від постачальників (електролітично розкласти воду можна де завгодно);
  • дешевизна (адже не може вода коштувати дорого, а електрику для електролізу можна отримати від вітряків і геліосистем);
  • немає необхідності в димоходах (в процесі «спалювання» водню виходить тільки водяна пара);
  • високий ККД систем (до 96%).

Чому не люблять.  Водень дуже летючий (швидко випаровується), не має кольору і запаху, і вибухонебезпечний в певних концентраціях в повітрі. Тому для ефективної роботи такої системи потрібна серйозна система захисту.

Конструктивно  система водневого обігріву складається з  бака з водою, в який занурені електроліти (анод і катод – вони ж плюс і мінус), патрубків відведення газів (кисню і водню) і пальника (або декількох), в якому відбувається змішування водню з киснем для подальшого «спалювання».

Сам процес роботи починається з подачі напруги на анод і катод (від розетки або геліосистеми). Внаслідок електролізу вода розпадається на кисень і водень, які виводяться з бака окремо. У пальнику гази змішуються і «горять» (для активації процесу потрібна іскра або джерело вогню). На виході виходить багато тепла і водяну пару.

Опалення будинку воднем – огляд експертних оцінок

Експерти всього світу сходяться в тому, що зараз немає достатніх технологічних можливостей, щоб використовувати водень як  основне опалення, так як ємності з таким паливом займають багато місця. Допоміжного – будь ласка. Теплу підлогу воднева система буде гріти «на ура», котрої більш ніж достатньо восени і навесні.

Сумісність таких систем з теплими підлогами, конвекторами і іншим обладнанням виробниками забезпечена повністю, тому Вам не слід переживати, що щось з чимось не буде працювати. Типорозміри приєднувальних патрубків також стандартні – дюйм або дюйм з чвертю, а перехідників, в разі чого, на ринку маса.

Що стосується питань розміщення – така система трохи менше багатьох «класичних», так що знайти в приватному будинку куточок для неї труднощів не складе. Не проблема також організувати відведення сконденсованої води або використовувати її вдруге. З вищевикладеного випливає очевидний висновок – опалення воднем купити варто.

Водневе опалення від Інсталсіс – майбутнє вже зараз!

Водневі системи сьогодні все ще є екзотикою, тому багато монтажних організацій вважають за краще з ними не зв’язуватися. Ми – не “багато” – і раді надати Вам допомогу в їх підборі, доставці і монтажі. Інсталсіс – це:

  • прості відповіді на складні питання;
  • сертифікована продукція і апробовані технічні рішення;
  • гарантія на роботи і післягарантійне обслуговування.

Як загальне висновок, ще раз підкреслимо, що опалення на водні є ефективним для дому та безпечним для людини і тварин. Разом з тим, для опалення воднем не потрібно внесення будь-яких змін в інтер’єр, прокладка додаткових магістралей, димоходів та іншого. Ви просто насолоджуєтеся її роботою.

Поделиться ссылкой