Задати питання

Особливості використання теплового насосу системи повітря-вода

Тепловий насос системи повітря-вода – це опалювальна система, суть роботи якої полягає в отриманні теплової енергії з повітря і нагріванні за її рахунок теплоносія в будинку. З її допомогою можна підігрівати рідину в теплій підлозі, радіаторній системи опалення і так далі. Дані опалювальні системи прості в установці і експлуатації. Розглянемо докладніше принцип роботи.

Подключение теплового насоса

Тепловий насос системи повітря-вода: як це працює

Все починається з того, що насос витягує тепло з повітря на вулиці. Під впливом цієї температури закипає холодоагент, яким найчастіше виступає фреон. Перетворившись на газ, він просувається до конденсатору. Далі холодоагент стискується, в результаті чого підвищується тиск і температура. Саме ця температура нагріває воду в будинку. Після того, як фреон віддає своє тепло, він знову конденсується і стає рідким, і повертається у вихідне положення. Цикл замикається і повторюється незліченну кількість разів.

Тепловий насос системи повітря-вода: переваги

  • Безперебійність. Тепло, яке перебуває в повітрі – це невичерпний ресурс. Якщо подача газу може бути припинена комунальними службами в будь-який момент, то в даному випадку нічого не завадить опаленню. У разі нестабільної роботи електромережі можна просто придбати генератор.
  • Економність. Така система вигідна. Вона не витрачає велику кількість електроенергії. Завдяки цьому витрати на тепловий насос даного типу в короткі терміни окупаються.
  • Ефективність. Тепловий насос – одна з кращих систем по співвідношенню витраченої електричної енергії до отриманого тепла.
  • Комфорт мешканців під час роботи. Тепловий насос системи повітря-вода не вібрує і не шумить. Слабкий звук видає лише вентилятор.
  • Універсальність. Система може бути використана як для обігріву, так і для охолодження.
  • Невибагливість. Такий насос може повноцінно функціонувати в умовах серйозної спеки і сильних морозів. При цьому на ефективність роботи опалювальної системи зовнішні умови не впливають.

Саме завдяки даним перевагам тепловий насос системи повітря-вода користується великою популярністю серед вітчизняних споживачів. Він набагато більш вигідний, ніж класичні опалювальні системи, практичний і довговічний. Крім того, установка насоса не передбачає проведення складних бурових робіт, як, наприклад, у випадку з ґрунтовим тепловим насосом.

Поделиться ссылкой