Задати питання

Переваги монтажу опалення приватного будинку з використанням сонячних колекторів

При будівництві приватного будинку заздалегідь необхідно обміркувати, якою буде система опалення. При цьому розглянути не тільки дуже поширені, але і рідші і не менш ефективні. Такою є система опалення з використанням сонячних колекторів. Є чимало переваг даного виду опалення.

Економічність системи

Якщо при монтажі опалення приватного будинку ви встановите сонячні колектори, то значно заощадите в майбутньому. Сучасна система багато років буде забезпечувати ваш будинок тепловою енергією протягом усього року. Ви будете без проблем користуватися гарячою водою влітку, мати гарантії, що заощадите паливо взимку, а під час ясних морозних днів зможете обігрівати весь будинок. Наприклад, установка обладнання площею 15 кв. м дозволяє заощадити до 3,5-4 тонн вугілля в рік. Але при необхідності більшої ефективності потрібно уважно поставитися до вибору виду обладнання. Наприклад, за допомогою вакуумного колектора можна опалювати навіть будинок в зонах низької освітленості.

Екологічна чистота

Геліосистема не забруднює навколишнє середовище. Вона не виділяє шкідливих речовин, тому масовий перехід на використання сонячного світла як джерела енергії дозволяє поліпшити екологічну ситуацію в цілому.

Переваги монтажу опалення приватного будинку геліосистемою

Сонячні колектори не можна назвати складними системами, тому монтаж не представляє великих труднощів. Існує два види колекторів, установка яких має деякі відмінності. Найпростіше здійснити монтаж  колектора з природною циркуляцією . При цьому вище установки ставиться бак з теплоносієм. Вихід вгорі підключається до системи опалення, а внизу – до обратки. Потрібно бути уважними до монтажу, інакше на вході в колектор будуть виникати повітряні пробки.  Колектор з примусовою циркуляцією  цю проблему виключає. У цьому випадку насос управляється контролером і спеціальними датчиками, які знаходяться в баку. При достатньому нагріванні датчики відключають обігрів і насос.
Єдиний момент видається складним: правильність розрахунків необхідної площі сонячних батарей, кута нахилу установки, обсягу бака для теплоносія та ін. Але в цьому випадку краще скористатися послугами фахівців.

Енергонезалежність

Сонячні промені – прекрасне джерело енергії. Встановивши колектори, ви не станете незалежними від інших джерел енергії. Але при цьому будете отримувати безкоштовну гарячу воду весь рік, і це тільки мінімум користі.

Монтаж опалення приватного будинку колекторами як додатковий обігрів

Багато хто ставить сонячні колектори в якості додаткового джерела тепла і нагрівання води до традиційних систем опалення. Хочеться сподіватися, що новітні розробки коли-небудь стануть і основними джерелами енергії.

Використання колектора виправдано в південних регіонах, в місцях з великою сонячною активністю. Велика ефективність роботи обладнання влітку і в міжсезоння. У ці періоди вони стануть відмінним рішенням проблеми опалення та гарячого водопостачання.

Поделиться ссылкой