Задати питання

Побутові кондиціонери: переваги і недоліки

Кліматична техніка стає все більш поширеною. Сьогодні вже багатьом споживачам стала доступна установка побутових кондиціонерів. Але деякі ще сумніваються в перевагах такого нововведення і категорично висловлюються проти, вважаючи його марною тратою грошей. У статті ми розповімо про переваги, деякі недоліки і розвіємо міфи про побутові кондиціонери.

До головних переваг установки кліматичної техніки можна віднести декілька:

  • Монтаж побутових кондиціонерів здійснюється для підтримки мікроклімату приміщення. Кожна людина відчуває себе краще в приміщенні з комфортною температурою: підвищується працездатність, поліпшується настрій, значно знижується стомлюваність.
  • Можливість контролю рівня комфорту в приміщенні в будь-який час року. Багато моделей здатні осушувати або зволожувати повітря, що дуже важливо для занадто сухих або дуже вологих приміщень. У сухих – у жителів пересихає слизова, що збільшує ризики розвитку ГРЗ. У вологих – з’являється цвіль, що може привести до алергічних захворювань. Тому в окремих випадках установка побутових кондиціонерів просто необхідна.
  • Це ідеальний варіант для людей, які страждають алергією та астмою. Повітря очищається від мікроскопічних шкідливих домішок: бактерій, пилу та ін.
  • Лікарі рекомендують обзавестися кондиціонером тим, у кого виявлені серцево-судинні захворювання, артеріальна гіпертонія. Це пояснюється тим, що в спекотні дні підвищується ризик виникнення інфаркту і різних серцевих криз.
  • На відміну від вентиляторів спліт-системи працюють безшумно.
  • У деяких моделях є багато додаткових функцій: обігрів, очищення повітря за допомогою антиалергенних фільтрів, іонізатор, вентилятор.
  • Простота в управлінні дозволяє впоратися з обладнанням навіть людині, що не має великого досвіду.
  • Відзначено високу ефективність побутових приладів в порівнянні з вентиляторами і іншими системами охолодження.

Розвіємо деякі міфи

Багато хто вважає, що кондиціонер може бути розповсюджувачем вірусів по всьому приміщенню від хворого, але ця версія не виправдовує себе. У сучасних побутових кондиціонерах потоки вхідного і вихідного повітря не контактують один з одним.

Відповідно до вимог експлуатації обладнання необхідно періодично мити (міняти) фільтри, інакше там відбудеться скупчення патогенних мікроорганізмів, які можуть викликати проблеми з дихальною системою.

Монтаж побутових кондиціонерів може стати причиною простудних захворювань. Так це дійсно так. Але причина криється не в апараті, а в неправильному використанні його. Не можна стояти під холодними повітряними потоками. Необхідно скористатися налаштуваннями і направити потік в іншу сторону, таким чином, уникнути протягів.

Можна назвати один єдиний недолік кліматичної техніки – це її дорожнеча, як самого приладу, так і монтажу.

Поделиться ссылкой