Задати питання

Повітряне опалення – особливий мікроклімат Вашого будинку

Повітряне опалення є невиправдано забутим на пострадянському просторі способом обігріву, що, правда, ніяк не применшує його ефективності. Повітряне опалення будинку активно застосовується в Канаді, США та деяких країнах ЄС для будинків будь-якої площі (і чим більше будинок – тим доцільніше його використовувати).

Сьогодні в світі інтенсивного зростання цін на енергоресурси власники приватної нерухомості все частіше звертаються до енергозберігаючих технологій і матеріалів, а також альтернативних джерел опалення та енергопостачання. У цій статті поговоримо про повітряне опалення як традиційно-нетрадиційному способі непогано заощадити.

Повітряне опалення приватного будинку: основи, міфи і реальність

Традиційне опалення повітрям  – це встановлений в підвалі котел з повітряним кожухом і система повітроводів, яка спрямована в верхні приміщення. Основний механізм обігріву – природний конвективний теплообмін. Головний недолік такої системи в тому, що природна конвекція не завжди здатна «проштовхнути» і доставити повітря до верхніх поверхів.

Зазначена вище проблема сьогодні вирішується за рахунок примусової циркуляції. Повітря по системі допомагає «проганяти» один або кілька вентиляторів. Плюси очевидні – гарантований і швидкий прогрів приміщень. Головний і не очевидний мінус – шум вентилятора, який, в принципі, можна усунути грамотним розміщенням.

Головні міфи про даний вид обігріву та їх спростування:

  • міф: висока вартість (спростування: повітряне опалення – дешевше і простіше системи рідинного обігріву з котлом і трубопроводами, радіатори не потрібні);
  • низька ефективність (теплова інерція системи в рази нижче, а прогрів відбувається в рази швидше);
  • низька надійність (витік повітря Вам нічим не загрожує в порівнянні з проривом води);
  • небезпека отруєння продуктами горіння (димохід і повітропровід – незалежні одна від одної системи).

Повітряне опалення: особливості монтажу

Розробляючи такий проект опалення, слід врахувати, що виходи повітропроводів повинні знаходитися біля вікон і дверей (через них втрачається чимало тепла). Для забезпечення рівномірного прогріву всіх поверхів рекомендується організувати кілька паралельних повітропроводів (таким чином, до слова, можна здійснювати позонне регулювання температури). Тепер про розрахунки.

Дозвукові закони руху рідини і газу однакові. Якщо ця фраза Вам незрозуміла – правильно змонтувати систему повітряного обігріву Вам не вдасться і слід звернутися до фахівців. Якщо ж розуміння є, і Ви маєте уявлення про те, як здійснюється монтаж теплового насоса, – то виконуємо розрахунок опору системи за аналогією з тепловим насосом.

При монтажі системи головне не допускати різких перегинів (додатковий опір) і нещільності повітропроводів (додаткові втрати тепла). Повітроводи слід розміщувати в прихованих нішах стін, підвісних стелях, армованих нішах в підлозі. На виході Ви отримуєте теплий будинок без єдиної батареї, і установка радіаторів опалення Вам взагалі не знадобиться.

Повітряне опалення приватного будинку: висновки та рекомендації

Крім вищезгаданих економічних переваг обігріву повітрям, мають місце і вкрай важливі  кліматичні особливості , а саме:

  • оперативний контроль температури;
  • захист від цвілі і грибка;
  • забезпечення заданого рівня вологості;
  • система не «спалює» кисень;
  • доступ свіжого повітря через спеціальний змішувальний бак;
  • гіпоалергенність;
  • нульова токсичність системи.

Ці якості по праву оцінять як молоді батьки, так і люди, які страждають алергією.

Якщо Вам потрібен монтаж опалення, а також зацікавила можливість установки повітряного опалення будинку, радимо звернутися в Інталсіс. Повітряне опалення від Інталсіс – це тільки перевірені рішення «під ключ» за приємною ціною.

Поделиться ссылкой