Задати питання

Принцип роботи кондиціонера

У сучасному побуті кондиціонер – вже не розкіш. Від правильного його використання і своєчасного обслуговування залежить дуже багато, але не всі розуміють, як працює кондиціонер, і експлуатують його «на забій». У цій статті розглянемо принцип роботи кондиціонера і найбільш часті його несправності з вини людини.

Типи кондиціонерів

Залежно від функціонального призначення кондиціонери бувають:

 • побутові (мобільні моноблочні, віконні, настінні спліт-системи, іноді мультіспліт);
 • комерційні (касетні, канальні, колонні, стельові, мультіспліт);
 • промислові ( VRV / VRF-системируфтопи , центральні, прецизійні, шафові).

Основні відмінності між ними – споживана електрична і холодильна потужність, площа охолодження, габарити, конструктивне виконання, а також особливості  обслуговування  і ремонту.

Сфера застосування їх різна: від малогабаритних квартир до торгівельно-розважальних центрів і виставкових павільйонів. І основний критерій вибору тут – площа, яку потрібно охолодити / обігріти.

Кондиціонер – принцип роботи

Комфортний мікроклімат у Вашому домі, офісі або торговому центрі забезпечується за рахунок контрольованого перебігу в кондиціонері примітивних фізичних процесів:  розширення, стиснення, нагрівання та охолодження газоподібного холодоагенту – фреону.  І саме його властивості дозволили створити даний тип кліматичної техніки.

Пристрій кондиціонера  також не відрізняється складністю. це:

 • корпус моноблочної, двоблочної або багатоблочної конструкції;
 • внутрішній і зовнішній блоки (крім віконних і мобільних кондиціонерів);
 • один внутрішній і один зовнішній теплообмінники (крім систем мультіспліт);
 • два вентилятора з електроприводом (крім систем мультіспліт);
 • компресорний агрегат;
 • терморегулюючий вентиль (ТРВ);
 • блок автоматики.

При цьому компресор забезпечує нагнітання тиску і рух фреону по системі, зовнішній теплообмінник відбирає зайве тепло від холодагенту, ТРВ знижує тиск фреону, викликаючи тим самим зниження його температури, внутрішній теплообмінник відбирає тепло від повітря в кімнаті. Цикл повторюється безперервно.

При внесенні незначних змін в конструкцію, кондиціонер може працювати і на обігрів приміщення, що вельми до речі навесні і восени, коли для обігріву потрібно потужність, що не перевищує мінімальну потужність основного джерела тепла (котла). При зниженні температури до -5 кондиціонер слід відключити до весни.

Тепер до  порушень нормальної працездатності . Найчастіша з них (зниження тепловіддачі) відбувається через  несвоєчасну чистку теплообмінників , через що всі вузли кондиціонера відчувають підвищені теплові навантаження. Найбільш гостро від них страждають ресурс компресора і люди (працівники, клієнти або Ви особисто).

Друга причина виходу з ладу –  неоптимальний режим роботи . Виникає коли на вулиці +40, а в кімнаті Ви хочете +18. Перепад більше 12 ºС між температурою в приміщенні і на вулиці загрожує застудою і запаленням легенів для людей і значним скороченням ресурсу для техніки.

Фактор номер три – « умільці ». Будь-яке втручання в роботу кондиціонера (в тому числі і  чистка кондиціонера ), повинно проводитися фахівцем і документуватися. Уникнути зайвих витрат вийде так і тільки так.

Висновки з усього сказаного вище такі:

 • принцип роботи кондиціонера – це контроль за протіканням примітивних фізичних процесів;
 • професійна установка і обслуговування = мінімум витрат на  ремонт .

Сподіваємося, наша стаття про те, як працює кондиціонер, була Вам корисною. Отримати відповіді на Ваші запитання та замовити установку обладнання, Ви можете одним дзвінком в  Інсталсіс !

Інсталсіс – якість без компромісів!

Поделиться ссылкой