Задати питання

Різниця теплої підлоги під плитку і ламінат

Сьогодні в кожному будинку і квартирі можна встановити теплу підлогу. Роблять як підігрів підлоги в одній кімнаті, так і підлогове опалення в усьому житлі. Розвиток сучасних технологій дозволив винайти нові системи електричного опалення, що розміщуються під підлоговим покриттям. Якщо раніше такий монтаж був можливий тільки під плитку, то зараз можна встановити теплу підлогу під ламінат, лінолеум і ковролін.

Плюси теплих підлог під плитку і під ламінат

Укласти теплу підлогу можна в будь-якій кімнаті, включаючи ванну, санвузол і балкон. Для приміщень з підвищеною вологість використовують теплу підлогу під стяжку, оздоблювальні матеріали (плитка, мармур). Сучасні системи «Тепла підлога» діляться на три основні групи: водяні, кабельні електричні та інфрачервоні електричні. Кожна має своє призначення і переваги.

Переваги теплої підлоги під ламінат:

 • Швидкий монтаж, може здійснюватися самостійно;
 • Укладений кабель не вимагає покриття стяжкою;
 • Можливість регулювання тепла по зонах;
 • Безпечна, тривала експлуатація;
 • Тепло йде від підлоги, забезпечуючи комфорт в приміщенні;
 • Екологічна чистота, відсутність шумів;
 • Швидкий нагрів після включення.

Переваги теплої підлоги під плитку:

 • Висока надійність роботи;
 • Рівномірний розподіл тепла;
 • Можливість підігріву холодної поверхні;
 • Підвищений комфорт для ніг;
 • Включення і відключення при необхідності.

Мінуси теплих підлог під плитку і під ламінат

При необхідності підігріву підлоги в коридорі, ванній або на балконі, на невеликій площі або в 1-2 кімнатах, раціональна установка електричних теплих підлог під ламінат і плитку. Якщо планується, обігрів всього будинку, тоді краще віддати перевагу водяній теплій підлозі, де теплоносій вода, а її циркуляція здійснюється за допомогою циркуляційного насосу.

Ці роботи слід довірити професіоналам, адже неправильно розраховувати товщину труб, крок укладання, не врахувавши зимові температурні показники, утеплення стін. Із-за цього можна отримати поганий обігрів в мороз. Нелегальна установка в квартирі або будинку електроопалення не дозволить перейти на пільговий тариф, що спричинить за собою високі витрати за комунальні послуги.

Різниця теплої підлоги під плитку і під ламінат

Тепла підлога під ламінат не вимагає подальшої стяжки, що виявляє масу додаткових переваг. Це економія коштів на роботі майстрів і покупці будівельних матеріалів, немає зменшення висоти приміщення, як при стяжці. Сучасні системи електричного опалення настільки прості, що встановити їх можна самостійно, якщо людина трохи знайома з цим процесом.

Цей тип обігріву простіший, ніж водяна підлога, має високий ступінь безпеки для людини. Плюси всіх видів теплих підлог і в тому, що їх можна використовувати в одній кімнаті або обігрівати ними цілий будинок або квартиру. Для системи опалення всього приміщення частіше використовують теплу підлогу під плитку і стяжку, а сам монтаж виконують на стадії будівництва або ремонту будинку.

Рівномірний розподіл тепла по всій поверхні, підняття теплового потоку від підлоги, забезпечує ідеальну температуру в зоні знаходження людини. Це актуально як для теплої підлоги під плитку, так і для систем під ламінат. Такий обігрів більш раціональний і економічний, спочатку прогрівається нижня зона, а не стеля, як при радіаторній системі опалення.

Порівняння цін послуг за кожним типом теплої підлоги

Кабельна тепла підлога – це система з кабелів (нагрівальних елементів), що розташовується певної схемою в товщі підлоги. Монтаж кабельної теплої підлоги здійснюється в стяжку або спеціальні лотки. Оздоблення виконується плиткою або кахлями. Ціна складається з вартості проекту, обладнання і монтажних робіт. У порівнянні з інфрачервоним типом, кабельна тепла підлога під плитку більш витратна по енергоспоживанню.

Плівкова або інфрачервона тепла підлога під ламінат, лінолеум, ковролін випромінює теплові хвилі, завдяки яким відбувається обігрів приміщення. Інфрачервона тепла підлога буває вуглецевою і біметалічною. Вуглецева з перфорацією крім ламінату може укладатися і під плитку. У витратну частину входить матеріал, монтажні роботи. Поверхневе оздоблення ламінатом обходиться дешевше, ніж укладання плитки.

Стрижнева система теплої підлоги є поєднанням кабельного і інфрачервоного варіанту. Гарантія від виробника на такі підлоги досягає 20 років, а самі вони можуть прослужити набагато довше. У порівнянні з кабельною підлогою, стрижнева економніша щодо витрати енергії, вона позитивно впливає на здоров’я людини. У вартість установки входить ціна матеріалу і монтаж. Стрижневий тип рекомендують встановлювати під плитку або керамограніт.

Поделиться ссылкой