Задати питання

Розрахунок радіаторів опалення

Серед людей, далеких від розуміння природи теплових втрат будівель і споруд, існує думка, що чим дорожче радіатор, тим він краще гріє. Це далеко не так. І щоб Ви не мерзли взимку, ми підготували матеріал про те, як розрахувати радіатори опалення, і тому, наскільки корисна для цих цілей буде таблиця розрахунку радіаторів  опалення.

Види радіаторів опалення та їх вплив на мікроклімат

Специфічною «корисністю», а скоріше «нешкідливістю» для здоров’я людини сьогодні можуть похвалитися тільки чавунні батареї, в іншому ж абсолютно всі різновиди цих приладів (зі сталі, алюмінію, міді й  біметалу) здатні ефективно опалювати Ваше житло.

Практичні аспекти організації обігріву такі:

  • робочий і піковий тиск в системі (поверховості 9+ «бояться» алюмінієві батареї);
  • швидкість тепловіддачі (грає важливу роль при централізованому теплопостачанні, в приватній нерухомості для більш швидкого прогрівання площ, стосовно цього показника чавун – далеко не фаворит);
  • габаритні, приєднувальні розміри радіаторів і спосіб  підключення (пряме, кутове, нижнє).

Детальніше про підбір батарей ми розповідали тут, тому змістимо основний акцент даного матеріалу в сторону правильного розрахунку батарей, відправною точкою якого є тепловіддача радіаторів опалення.

Тепловіддача (вона ж теплова потужність) – параметр, що показує скільки тепла віддасть в кімнату радіатор при відомому значенні різниці температур теплоносія на вході і виході (Δt). Вимірюється в Вт і обов’язково вказується в паспорті виробу. Якщо радіатори, на яких Ви зупинили свій вибір, є секційними (всі, крім панельних сталевих), то питання підбору числа секцій також буде актуальним.

Обігріти кімнату однією секцією – нереально, а коли їх 50 – можна запросто вирощувати тропічні фрукти. Для пошуку оптимального варіанту сьогодні існують  три методики розрахунку :

  • метод площ;
  • об’ємний метод;
  • метод вагових коефіцієнтів.

Перший  є найбільш простим. Вважається, що для обігріву 1 м 2  потрібно 100 Вт тепла. Площа кожної кімнати множиться на 100, а результат – це і є шукана потужність радіатора. Розділивши її на теплову потужність секції обраного типу і виробника, Ви отримаєте необхідне їх число, яке треба округлити до більшого цілого. Готово.

Мінус першого підходу – велика похибка, тому що тут не враховується висота стель. Об’ємний метод  вирішує цю проблему. На один кубічний метр тут потрібно 41 Вт. Рахуємо об’єм кімнати, потім (як і в першому випадку) потрібну потужність і число секцій. Головний мінус – невраховані втрати тепла через стіни, вікна та дах.

Метод вагових коефіцієнтів найбільш складний, але і найбільш точний, адже враховує тип стіни і ступінь її теплоізоляції, тип і кількість вікон (пластик, дерево і т. д.). І відношення їх площі до площі підлоги, висоти стель, а також фактор поверховості та мінімальну температуру повітря у Вашій місцевості взимку.

Тепер до таблиць. Багато виробників дуже люблять наводити «таблиці для підбору числа секцій». Помилка 1: до уваги береться тип приміщення. Помилка 2: не завжди враховується висота стель. Помилка 3 (головна): потужність радіатора визначається різницею температур Δt, а вона не завжди така, як в паспорті (і потужність, отже, нижче).

Розміри радіаторів опалення або масштабний фактор

І наостанок  вкрай корисна ремарка : чим менше габарити секції – тим менше її тепловіддача і тим більше їх знадобиться. Пам’ятайте це при підборі і вимірах, і тоді Ваші батареї не займуть всю стіну , що візуально виглядає не дуже естетично.

Що ж у підсумку? Ось, чим потрібно керуватися при розрахунку батарей  насамперед:

  • ефективність обігріву залежить від тепловіддачі радіаторів;
  • таблиця розрахунку радіаторів опалення, яку Ви з легкістю знайдете в каталогах виробників, не може дати точних результатів;
  • при підборі обладнання важливо враховувати масштабний фактор.

Якщо Ви все ж відчуваєте труднощі з тим, як розрахувати радіатори опалення, але хочете отримати максимально точний результат, – швидше зателефонуйте нам! Інсталсіс – опалення без «сюрпризів».

Поделиться ссылкой