Розводка опалення в приватному будинку
Грамотний проект і правильний монтаж системи опалення в приватному будинку створює комфортні умови для постійного проживання. Проектування опалювальної системи виконується одночасно зі створенням ескізу будівлі, на якому позначаються місця розташування інженерних мереж. При цьому рекомендується звернути увагу на наступні моменти:
- необхідний тепловий режим;
- вид генератору тепла:
- особливості планування будинку;
- наявний бюджет
Прокладка системи опалення в приватному будинку проводиться відповідно до робочих планів, схем. Після закінчення монтажу обов’язково здійснюються заходи щодо пуску і налагодження обладнання.
Основні схеми розводки опалення
Фахівці пропонують дві основні схеми монтажу системи опалення, у кожної з них є переваги і недоліки:
- Перевагою однотрубної системи є невисока вартість, доступна всім категоріям населення, і нескладний процес монтажу, який може виконуватися своїми руками. До мінусів відноситься поступове охолодження носія на шляху від генератора тепла до радіаторів, що стоять останніми в ланцюзі.
- Ефективність і продуктивність – дві безперечні переваги двотрубної розводки опалення в заміському будинку. Недолік: наявність безлічі елементів системи викликає труднощі при установці, що призводить до підвищення вартості робіт.
Розглянемо докладніше конструктивні особливості кожної з названих схем.
Особливості однотрубної схеми
Провести опалення в приватному будинку відповідно до однотрубної схеми не складе особливих труднощів навіть початківцю будівельнику-самоуку. Принцип її будови в послідовності з’єднань всіх елементів.
Рух теплоносія (води або антифризу) починається від генератора тепла (котла будь-якої модифікації) і йде від труби до радіатора, з першої точки обігріву до наступної. В останньому приміщенні даного кола носій значно охолоджується. Щоб збільшити тепловіддачу в цьому приміщенні рекомендується встановити радіатор з великою кількістю секцій.
Однотрубна система має дві модифікації:
- при горизонтальній розводці труби розташовуються паралельно підлозі (може мати місце невеликий ухил), радіатори монтуються в одному рівні. На них обов’язково ставляться крани Маєвського, щоб мати можливість спускати повітря при наповненні теплоносієм. Перевага даної схеми – можливість сховати труби в стіні або під підлогою;
- вертикальна схема забезпечує природну циркуляцію води в системі. Прилад опалення монтується на висоті. Краще всього підходить горище. Звідти прокладаються труби до нижніх поверхів і розгалуджуються в усі приміщення. При такому розташуванні всі деталі системи залишаються на зовні, що відносять до недоліків. Вагома перевага – температура нагріву носія залишається на заданому рівні в будь-якому приміщенні, незалежно від ступеня віддаленості від котла
Особливості двухтрубной схеми
Якщо запланований бюджет достатній для того, щоб провести опалення в заміському будинку, зверніть увагу на план двотрубної системи. Витрати на придбання всіх елементів і комплектуючих будуть вище, ніж при монтажі однотрубної схеми. Також, буде потрібно більше часу на її установку. Але значно підвищиться ефективність і продуктивність опалювальної системи в період експлуатації, знизяться витрати на оплату тепла.
Принцип її конструкції полягає в наявності двох труб, підведених до кожного радіатора. За ним носій просувається в прямому і зворотному напрямку. Температура нагріву залишається на заданому рівні.
Щоб прокладка системи опалення в заміському будинку була проведена з урахуванням всіх особливостей будови і якісно працювала довгі роки, зверніться за допомогою до професіоналів.
Поделиться ссылкой