Існує кілька різновидів теплових насосів. Наприклад, грунтовий варіант – зонд занурюється в грунт, звідки він витягує тепло. Однак є моделі, які нагадують собою звичайні кондиціонери, тобто спліт-системи. Спліт-система складається з двох блоків: зовнішнього і зовнішнього. Один розміщується в приміщенні, другий встановлюється, як правило, на стінці будівлі. Таку конструкцію мають насоси, які беруть теплову енергію зі звичайного вуличного повітря. Тепловий насос з спліт-системи не дарма зовні схожий на кондиціонер – він і працює практично за тим же принципом. Цікаво те, що не обов’язково витрачатися на такий насос. Можна взяти наявну спліт-систему і зробити з неї опалювальний механізм, однак тут є нюанси. Для початку поговоримо про класичний варіант такого теплового насосу.
Тепловий насос з спліт-системи: як це працює
Зовнішній блок «зачерпує» тепло з вуличного повітря, під впливом якого закипає фреон. Він перетворюється в газ, який згодом стискається і розігрівається. Далі нагрітий газ надходить у внутрішній блок. Саме він нагріває повітря всередині приміщення. Після цього фреон знову конденсується і стає рідким, і повертається в зовнішній блок. Даний тепловий насос споживає відчутно менше енергії, ніж той же кондиціонер. Своєю економністю він відрізняється від більшості опалювальних систем на ринку. Крім того, спліт-система набагато простіша з точки зору монтажу, ніж, наприклад, грунтовий тепловий насос.
Тепловий насос з спліт-системи своїми руками
Відразу відзначимо, що виконувати таку халепу можна лише при наявності просунутих навичок і великого досвіду. В іншому випадку ви просто зіпсуєте свій кондиціонер. По суті, подібна модернізація полягає в перетворенні зовнішнього блоку на внутрішній і навпаки, а також в оснащенні кондиціонера 4-ходовим перемикаючим клапаном. Робити це потрібно акуратно, адже кліматична техніка дуже вразлива.
Однак подумайте двічі, перш ніж виконувати таку халепу. Справа в тому, що класичні кондиціонери не розраховані на роботу в умовах морозів. А адже саме в такий час людина потребує хорошого опалення. У більшості випадків доцільніше придбати готовий насос, ніж робити тепловий насос з спліт-системи. Але якщо ви маєте бажання і – найголовніше – належні навички, можете сміливо приступати до переробки.