Задати питання

Тепловий насос системи повітря-повітря: принцип роботи

Тепловий насос такого типу – один з найпростіших варіантів системи опалення. За своїм принципом роботи він нагадує кондиціонер. Споживачі віддають перевагу цій системі завдяки тому, що немає необхідності бурити свердловини і виконувати інші енерговитратні роботи. Крім того, цей тепловий насос коштує дешевше інших варіантів. Відповідно, термін окупності опалювальної системи найбільш прийнятний. Тепловий насос складається з двох блоків: зовнішнього і внутрішнього. Про те, що відбувається в цих блоках, і як здійснюється процес опалення, читайте далі.

Купить тепловой насос Cooper&Hunter воздух-воздух в СПб для отопления дома - цена, акция, скидки

Етапи роботи теплового насоса системи повітря-повітря

  • Зовнішній блок «вбирає» в себе тепло з повітря на вулиці.
  • Це тепло змушує закипіти холодоагент. В якості холодоагенту найчастіше використовується фреон. Він особливий тим, що закипає при мінімальному впливі температур. Після закипання фреон перетворюється в газ, який просувається далі по системі.
  • Цей газ сильно стискається. Для стиснення використовується компресор, яким оснащується будь тепловий насос системи повітря-повітря. Газ розігрівається до високої температури.
  • Тепло від розігрітого газоподібного холодоагенту передається у внутрішній блок. Саме це повітря і підвищує температуру в приміщенні.
  • «Відпрацьований» холодоагент знову повертається в рідкий стан і відправляється в вихідну точку.
  • Тут він знову підпадає під вплив вуличного повітря, який змушує фреон закипати. Цикл замикається.

Цей цикл може повторюватися незліченну кількість разів. Тепловий насос системи повітря-повітря – надійна система, яка здатна кілька десятків років справно виконувати свої функції. Тепловий насос такого типу відрізняється зниженим енергоспоживанням. Він набагато більш вигідний, ніж класичний кондиціонер або обігрівач. Саме через економічності багато хто віддає перевагу цьому варіанту.
Ще одна особливість роботи такого теплового насоса – низький рівень шуму. Система, яка перебуває у включеному стані, не створює дискомфорту для мешканців. До речі, за допомогою такого опалення можна не тільки підвищувати, але і знижувати температуру в будинку. Спекотного літа ви можете перемкнути насос в режим охолодження. Він в короткі терміни створить комфортні умови. Висновок простий: тепловий насос повітря-повітря – це економічно вигідне, практичне і універсальний пристрій.

Поделиться ссылкой