Малюючи в уяві картину ідеального житла, часто ми уявляємо заміський будинок в оточенні природи, свіже повітря і чисту воду. На ділі все інакше – далеко не завжди вода з артезіанських свердловин придатна для пиття без додаткового очищення. Висока концентрація об’єктів інфраструктури веде до забруднення вод, і щоб їх можна було використовувати, необхідна система водоочистки для будинку.
Стан води без системи водоочищення для дому
Дуже часто при будівництві заміського будинку, найбільш вдалим варіантом здається пробурити свердловину і використовувати цю воду для пиття та інших потреб. Але насправді далеко не завжди вона придатна без попереднього очищення. Навпаки, якщо не використовується система водоочистки для заміського будинку, вода може бути шкідливою для його мешканців.
Основні забруднювачі природних вод:
- надмірна жорсткість – підвищений вміст солей магнію і кальцію, результатом якого є швидкий вихід з ладу побутової техніки та утворення відкладень всередині труб;
- високий вміст заліза – в природній воді міститься певна кількість заліза, але воно підвищується також за рахунок руйнування старих труб. У такому випадку вода має характерний присмак і жовтуватий осад;
- мікроорганізми і бактерії – використання води прямо зі свердловини, коли не встановлена система водоочищення для будинку, не передбачає хлорування або озонування. Ризик підхопити інфекцію при цьому дуже високий;
- пестициди, нафтопродукти – особливо це актуально для будинків, розташованих біля полів і трас. Використані для обприскування полів гербіциди, потрапляють в грунт, а звідти – в воду;
- пісок і механічні частки – вода має неприємний присмак і не завжди годиться для прання та побутових потреб.
Як зробити воду придатною для використання?
Сьогодні існує безліч різних схем водопідготовки, і щоб вибрати найбільш підходящу з них, слід провести аналіз. Звертатися варто до справжніх професіоналів, адже тільки в такому випадку можна бути впевненим в оптимальному підборі схеми з урахуванням всіх нюансів.
Система водоочищення для заміського будинку вважається ефективною і доцільною, якщо включає в себе наступні етапи:
- груба очистка – видалення механічних домішок;
- пом’якшення води;
- тонке очищення – усунення небезпечних хімічних сполук, важких металів, нафтопродуктів;
- знезараження, що дозволяє позбутися від бактерій і мікроорганізмів.
Для якісної водопідготовки застосовуються реагентні і безреагентні методи очищення. Реагентні мають на увазі введення окислювачів, які в процесі руйнують забруднювачів. Такий спосіб досить ефективний, але він вимагає витрат на обслуговування. Безреагентний метод базується на насиченні води киснем за рахунок аерації і, надалі, окисленні шкідливих сполук. Даний варіант вимагає вкладень на початковому етапі, але в подальшому він не потребує затрат.
Як бути впевненим в результаті?
Абсолютно ясно, що високопродуктивна система водоочистки для заміського будинку може бути встановлена фахівцями після проведення ряду процедур. Самостійно, без відповідних знань, подібні заходи проводити досить ризиковано. Професіонали враховують такі аспекти як:
- продуктивність системи, враховуючи господарські потреби і воду для пиття;
- якість води після обов’язкового детального аналізу;
- комплекс дій – які процеси, і в якій послідовності варто проводити.
Провівши необхідні заміри та аналізи, кваліфіковані фахівці запропонують власникові заміського будинку оптимальну систему водоочищення, яка підходить в конкретному випадку.
Поделиться ссылкой