Задати питання

Як підібрати водяну теплу підлогу?

Системи обігріву підлог давно увійшли в повсякденний побут, це зручний і економічний спосіб обігріву, який створює в Вашому будинку комфорт і затишок. Завдяки цій технології відбувається часткова, а в деяких випадках повна заміна класичного опалення.

Системи теплої підлоги можна розділити на 3-тю типу:

 • водяна;
 • електрична;
 • інфрачервоний обігрів.

Установка системи обігріву підлоги, процес складний і досить трудомісткий, що вимагає роботи фахівців. Але перш за все, звичайно, знадобиться грамотно складений проект теплої підлоги. Зазвичай, теплу підлогу водяного типу встановлюють в приватних будинках, так як в квартирах, даний вид теплих підлог встановлювати не рекомендується, в цьому випадку частіше використовуються підлоги з інфрачервоним або електричним підігрівом. Створюючи проект системи теплої підлоги, як правило, звертають увагу на такі моменти: площа і об’єм приміщення, висота вікон і дверей, на скільки утеплений будинок.

Обігрів приміщення відбувається завдяки циркуляції теплоносія в системі туб, розташованих під покриттям підлоги.

Системи водяних теплих підлог діляться на два типи:

 • бетонні;
 • настильні.

Бетонна технологія

При використанні технології заливки бетоном, монтаж нагрівального елементу виконують під монолітну стяжку. Основні мінуси цієї технології – відсутність доступу до системи, а так само тривалий і трудомісткий процес монтажу системи обігріву.

Настильна технологія

Завдяки готовим матеріалам і модулям, установка даної системи відбувається досить швидко і не вимагає додаткових робіт. Поверх нагрівального елементу проводитися монтаж ізоляційного покриття, після цього відбувається укладання ламінату або іншого покриття для підлоги. Найвагоміший недолік цієї системи теплої підлоги, ціна на всі шари покриття.

Особливості монтажу

Плануючи монтаж водяної теплої підлоги, слід звернути увагу на ключові моменти: ізоляційний шар, тип труб (які використовується в системі) і перевірка перед запуском системи.

 • Тепловіддача безпосередньо залежить від товщини теплоізоляційного шару, поверх цього шару додатково укладається тепловідбивна підкладка, завдяки якій тепловий потік, що виділяється трубками йде в гору.
 • При монтажі системи використовуються пластикові або металопластикові труби. Даний матеріал не схильний до стирання, корозії, має відмінну герметичність, через покриття в таких трубах не накопичуються відкладення, зберігається проточний діаметр труби.
 • Після монтажу системи, її необхідно обов’язково перевірити на протікання. У систему нагнітається тиск вище ніж робочий тиск.

Переваги та особливості системи водяна тепла підлога

В системі водяна тепла підлога досить переваг, хотілося виділити основні:

 • Простота експлуатації.  Завдяки інтегрованим системам контролю, управління теплою підлогою відбувається легко і просто.
 • Комфортний розподіл тепла.  Використовуючи систему тепла підлога, тепло, завдяки великій площі тепловіддачі, рівномірно розподіляється по приміщенню. Відсутні зони з перегрітим і переохолодженим повітрям. Гарантувати такий ефект може тільки грамотний і точний  розрахунок і проектування водяної теплої підлоги .
 • Надійність.  Дані системи опалення розраховані на тривалі терміни експлуатації і не вимагають регулярного обслуговування.
 • Економічність.  Завдяки низькій температурі теплоносія відбувається зниження енергоспоживання в будинку.

Співвідношення ціни та якості, простоти і зручності у використанні, екологічності і довговічності роблять системи водяної теплої підлоги оптимальними способами додаткового або основного обігріву для приватних будинків і квартир.

Поделиться ссылкой