Електропідігрів підлоги – це вкрай популярне рішення, особливо в квартирах з низькою стелею. Але в ринкових реаліях на теплу підлогу електричну ціна за 1 м² далеко не дешева, тому питання як розрахувати теплу підлогу електричну так, щоб не придбати зайвого, є досить актуальним. Тому ми підготували цю статтю для тих, хто зіткнувся з цією проблемою вперше.
Тепла електрична підлога – яка краще?
Основні критерії підбору даного обладнання такі:
- функціональне призначення (основний або додатковий обігрів);
- рівень теплових втрат приміщення;
- теплова потужність м² (залежить від перших двох пунктів);
- тип нагрівача (кабель / плівка / мат);
- бренд і географія виробництва (визначає вартість).
Слід зазначити, що ефективно опалювати приміщення можуть всі різновиди електричних підлог, тому подальше порівняння буде базуватися на вартісних показниках і складнощах, з якими може бути пов’язаний монтаж електричної теплої підлоги.
Тепла підлога кабель / мат / плівка: що більше «до душі» або дешевше?
Кабельна система підігріву підлоги з’явилася раніше за всіх, тому сьогодні є найбільш перевіреною і дешевою. Укладається в шар стяжки, підвищуючи тим самим і вартість ремонту, і рівень підлоги. Головний плюс – абсолютна сумісність з будь-яким типом підлогового покриття.
Тепла підлога (мат) є більш прогресивним обладнанням, адже товщина його мінімальна, а нагрівальні властивості такі ж. Укладається безпосередньо під підлогове покриття (в шар клею при укладанні плитки або тонку стяжку при інших типах покриття). Вартість більша, але економія на монтажі очевидна.
На плівкову теплу підлогу ціна сьогодні є найвищою, адже дане обладнання з’явилося зовсім недавно і має особливу конкурентну перевага перед «побратимами» – інфрачервоний спектр теплового випромінювання (а це максимальний комфорт і користь для здоров’я). По монтажу така підлога повністю аналогічна мату.
Тепер про розрахунки. Базові моменти такі:
- під меблі підлогу не укладати (гріти меблі і перегрівати підлогу ні до чого), краще завчасно викреслити на листочку схему її розташування після ремонту;
- далі рахуємо кількість тепла, яку необхідно для обігріву (близько 150 Вт на кожний м²);
- результат ділимо на площу, що залишилася вільною від меблів і отримуємо теплову потужність квадратного метра підлоги;
- додаємо до цього результату 30% (поправка на самі сильні холоди).
Поправка до розрахунку: ні кабель, ні плівку, ні мат не можна підрізати – це на 100% вихід з ладу. Тому вільну від меблів площу треба буде проміряти на предмет «вписування» нагрівальної плівки (мату). Якщо система підігріву укладається без проблем – діємо. Якщо немає – купуємо плівку меншої ширини і повторюємо розрахунок.
Якщо наведений алгоритм доведеться повторити кілька разів – не турбуйтеся. Розрахунок на листочку не займе багато часу і вийде явно дешевше, ніж вартість зіпсованого устаткування. Хочете ще більше гарантій? Замовляйте розрахунок і проектування електричної теплої підлоги у фахівця-проектувальника систем опалення компанії Інсталсіс.
Підбиваючи підсумки, відзначимо:
- на теплу підлогу електричну ціна за 1 м² буде залежати від потужності і іменитості бренду;
- кабель, мат або плівка – вибір за Вами, деталі ми описали вище;
- в статті наведено спрощений приклад того, як розрахувати теплу підлогу електричну (точний розрахунок може виконати тільки фахівець);
- звернення до фахівця – гарантія якості робіт.
Уже хочете собі таку систему, але побоюєтеся за точність розрахунків? Один дзвінок в Інсталсіс – і детальний проект буде у Вас вже на наступний день!
Поделиться ссылкой