Монтаж і установка кондиціонерів повинні бути виконані грамотно, щоб згодом не виникало проблем з ефективністю їх роботи. Навіть прилад з невеликою потужністю при правильному монтажі може відмінно справлятися зі своїми функціями. Слід врахувати, що якщо ви його ставите на сонячну сторону, то він повинен бути трохи потужнішим, ніж при установці на північну.
Установка кондиціонера в квартирі
У квартирах переважно встановлюють спліт-системи, які мають зовнішній і внутрішній блок. В даний час все більшу популярність здобувають пристрої з декількома внутрішніми блоками, які знаходяться в різних кімнатах. Таким чином, досягається найбільший ефект від роботи пристрою. Планувати установку кондиціонера краще на час ремонту квартири.
Встановити кондиціонер: послідовність робіт
Фахівці рекомендують дотримуватися послідовності монтажу. Так ви не наробите помилок, а прилад буде швидше введений в експлуатацію.
- Можна почати з установки зовнішнього блоку. Спочатку кріплять кронштейни безпосередньо до стіни. Необхідно вибрати такі, які здатні витримати відповідне навантаження. Щоб прилад прослужив довгий час, краще накрити його козирком від впливу опадів. Якщо його встановлюєте на першому або другому поверсі, потрібно закрити його металевими гратами, які запобіжать крадіжці. При установці на висотних будівлях часто потрібні послуги промислового альпініста.
- Встановлюючи внутрішній блок, потрібно знати просте правило: чим менша відстань між блоками, тим ефективніше буде працювати система. Оптимальним варіантом вважається установка його на стіні з протилежного боку від зовнішнього блоку. Тільки є одна маленька деталь: при установці внутрішнього блоку необхідно приготувати отвір в стіні для фреонових трубок та інших комунікацій.
- Після з’єднання фреоновими трубками зовнішнього і внутрішнього блоку виконують підключення. Не забудьте про дренажну трубку. Її потрібно відводити в каналізацію, щоб вона не бовталася, а накопичений конденсат не капав на підвіконня сусідам.
Внутрішній блок кондиціонера не рекомендується встановлювати:
- в місцях знаходження людей (над диваном, ліжком, робочим столом), інакше часті застуди вам забезпечені;
- над вікнами і під самою стелею, що може привести до порушення циркуляції повітря;
- над батареями, це може привести до перегріву і псування устаткування.
Всередині приміщення кондиціонер потрібно встановити в такому місці, щоб був вільний доступ до нього, що дозволить чистити його, а в разі поломки – ремонтувати. Після закінчення монтажу виконують запуск всієї системи і перевіряють її працездатність. У багатьох кондиціонерів є тестові програми, які оперативно виявляють всі недоліки роботи системи. Якщо монтаж і установка кондиціонера здійснена правильно, то він працює практично безшумно.
Поделиться ссылкой