Задати питання

Як правильно змонтувати тепловий насос?

Теплові насоси різного типу швидко набирають популярність.  Застосовуваний в цих системах принцип відбору тепла від зовнішніх джерел дозволяє на кожні 100 Вт спожитої електричної потужності отримати 500-600 Вт теплової потужності при нагріванні. На жаль, чудова економічна ефективність при експлуатації стає доступною тільки після досить значних початкових грошових вкладень. Досить висока ціна самої системи доповнюється чималою вартістю її установки. Одним із способів заощадити чималу суму і забезпечити опалення тепловим насосом свого будинку є його монтаж власними руками.

Монтаж теплового насоса «земля-вода»

Опалення будинку подібним тепловим насосом найбільш поширене в типових для нашої країни умовах середньохолодних зим по  декільком причинам:

  • відносно невелика глибина промерзання грунту дозволяє мінімізувати обсяг робіт з виїмки ґрунту при укладанні трубопроводу насоса;
  • немає прив’язки до наявності поблизу відповідної водойми. Встановлювати тепловий насос «земля-вода» можна в будь-якій місцевості;
  • над покладеним в землю трубопроводом цілком можна розбивати галявину, сад або город;
  • немає особливих вимог до структури ґрунту (наявність близьких грунтових вод підвищує ефективність насоса, але не є обов’язковим).

Точний розрахунок необхідної довжини трубопроводу проводиться за досить складною методикою. Приблизно тепловий насос для опалення потужністю в 10 кВт вимагає укладання в грунт до 500 метрів труб на площі близько 600 квадратних метрів. Труби укладаються паралельно, з відстанню між сусідніми не менше 80 см.

Монтаж теплового насоса «вода-вода»

При наявності поруч з вашою земельною ділянкою проточного водоймища, хорошим варіантом для обігріву житла є установка теплового насоса типу «вода-вода». У систем цього типу є  цілий ряд переваг:

  • незамерзла вода завжди має температуру не менше 4 градусів за Цельсієм. Тому навіть в найсуворіші зими робота теплового насоса буде достатньо ефективною;
  • установка теплового контуру в воду робить зайвою роботу по вибірці і укладанні великого обсягу грунту;
  • при необхідності значно легше виконувати ремонт системи.

Встановлювати подібний тепловий насос для будинку досить просто. На березі збирається сітка з трубопроводу, яка потім занурюється на дно водойми з проточною водою. Для того, щоб виключити спливання пластикових труб, через кожні метр-півтора встановлюється додатковий вантаж в 5-7 кілограм. Для розрахунку загальної довжини труб в контурі, вважають, що з кожного метра труб знімається теплова потужність 30 Вт. Виходить, що для того, щоб забезпечити потужність опалення в 10 кВт, необхідно укласти трохи більше 300 м труб.

Теплове опалення «повітря-вода»

Найдешевший за витратами монтаж теплового насоса – це установка обладнання типу «повітря-вода». Для подібних систем немає необхідності мати під боком незамерзаючої до дна водойми, немає необхідності виконувати значний обсяг робіт з грунтом. Все, що потрібно – вибрати для установки відкриту вітрам ділянку площею 20-50 квадратних метрів. Ефективність такого насоса падатиме зі зниженням температури повітря. Але, якщо в якості теплоносія використовувати не воду, а фреон, як в холодильних системах, то такий тепловий насос забезпечить обігрів навіть при мінусовій температурі повітря. В якості теплового насоса невеликої потужності можуть працювати багато побутових кондиціонерів, які включені в режимі «опалення».

Незважаючи на те, що вартість теплового насоса досить висока, чудова економічна ефективність подібних систем призводить до їх все більш широкого поширення. Простота обслуговування і експлуатації, висока надійність і швидка окупність роблять подібні системи гідним конкурентом централізованого опалення і постачання гарячої води.

Поделиться ссылкой