Про переваги, які має водяна тепла підлога в порівнянні з іншими системами опалення, написано досить багато, тому в цій статті ми спробуємо разом розібратися в нюансах правильного монтажу.
Що знадобиться для монтажу водяної теплої підлоги?
Залежно від окремо взятого об’єкту, комплектація, звичайно, може варіюватися (для цього необхідний індивідуальний розрахунок і проектування водяної теплої підлоги), але без основних елементів обійтися все ж неможливо. До них відносяться:
- колекторний вузол ( гребінка);
- труба для теплої підлоги (металопластикова або з поліетилену високого тиску, діаметром 16-20 мм, і здатністю витримати робочий тиск і температуру до 95 С.);
- кріпильна система (прикріплювати труби можна до арматурної сітки за допомогою звичайних пластикових стяжок або можна використовувати теплоізоляційні плити з бобишками, між якими фіксуються труби).
- гідро- і теплоізоляція;
- демпферна стрічка.
Крім перерахованого, в комплект можуть входити різні датчики і вузли для автоматичного або ручного керування роботою системи.
Підготовка поверхні
Найбільш поширеним варіантом підкладки для теплої підлоги є бетонна стяжка. Важливо, щоб вона була рівною і горизонтальною, так як при перепаді висоти навіть в один сантиметр насос буде піддаватися додатковим навантаженням і це суттєво скоротить термін його служби і збільшить витрату електроенергії.
На очищену від сміття і зайвого пилу стяжку укладається теплоізоляційний матеріал. Тип і товщина теплоізоляції підбирається за такими параметрами:
- пенофол буде доречний, якщо теплі підлоги заплановані як допоміжний елемент системи опалення (не єдине джерело тепла);
- для кімнат на нижніх поверхах слід використовувати пінополістирольні листи (товщина яких повинна бути від 20 – до 50 мм);
- якщо під підлогою холодний підвал або грунт, то утеплити підлогу потрібно пінополістиролом товщиною від 50 мм або керамзитовим відсипанням).
В якості гідроізоляції укладається поліетиленова плівка.
Рекомендації по укладенню труб для теплої підлоги
Схема теплої водяної підлоги може бути різною, все залежить від умов укладання та від запланованих температурних режимів в різних частинах приміщення. Найбільш поширеними є укладання труб у вигляді “змійки” і простої або ж здвоєної спіралі.
Як правило, відстань між укладеними трубами складає 15-25 см. Біля зовнішніх стін або в холодних зонах приміщення крок може бути зменшений.
Перед тим, як почати монтаж водяних підлог, слід продумати призначення приміщень і врахувати розстановку в них предметів інтер’єру і побутової техніки. Наприклад, немає сенсу підігрівати підлогу в тому місці, де буде стояти холодильник, пральна машина або кухонна плита.
Вибір покриття
Завдяки своїм чудовим теплопровідним і теплоакумулюючим властивостями, найбільш популярним покриттям для теплої підлоги є керамічна плитка. Її укладання проводиться на бетонну стяжку, що закриває труби. Основним недоліком такої схеми є необхідність почекати не менш 20 днів для нормального висихання бетону.
При виборі інших типів підлогового покриття необхідно обов’язково уточнювати їх стійкість до тривалого нагрівання. Паркет, ламінат та інші покриття на деревній основі швидко розсохнуться і прийдуть в непридатність.
Грамотно спроектований і виконаний монтаж водяної теплої підлоги, ціна якого спочатку вище, ніж вартість звичайних систем опалення, не тільки гарантує ідеальний клімат в приміщенні, але і заощадить чималі суми на обігрів приміщень, завдяки високій енергоефективності.