Під спліт-системою мається на увазі кондиціонер, розділений на два блоки: зовнішній і внутрішній. Потрібно знати, що до них не відносять віконні або мобільні кондиціонери. Зараз на ринку представлено більшість спліт-систем, які набули великої популярності. Зовнішній блок встановлюється на вулиці або за вікном, а внутрішній – в приміщенні. Ці два пристрої з’єднуються між собою двома мідними трубками. Для відведення конденсату до системи приєднується дренажна трубка. Всі комунікації називаються трасою, яка прокладається крізь стіну.
Вибираємо місце для установки спліт кондиціонера
Щоб система добре функціонувала, необхідно правильно встановити блоки. Особливу увагу приділити внутрішньому, так як від нього залежить комфортне перебування в приміщенні. Потік холодного повітря не повинен направлятися прямо на зони відпочинку людини, на робоче місце. У тому випадку, якщо це неможливо, можна використовувати екран, який направить потік повітря в протилежну сторону.
Послідовність установки кондиціонерів спліт-систем
Існує послідовність правильної установки кондиціонера, кожен етап якої повинен відповідати технічним вимогам.
- Спочатку встановлюємо внутрішній блок. Його зазвичай розташовують на стіні під стелею, дотримуючись рекомендовані відстані. Закріплюємо сталеву рамку (кріплення для блоку) на стіні суворо горизонтально. Для цього можна використовувати будівельний рівень. У тому випадку якщо ви створите перекіс в сторону від дренажного каналу, то сконденсована рідина буде стікати по стіні.
- Потім готуємо канал для прокладки комунікацій. Для цього в стіні перфоратором з довгим буром просвердлюємо отвір. Щоб конденсат вільно стікав, отвір потрібно зробити під невеликим ухилом. При бурінні утворюється дуже багато пилу, тому потрібно заздалегідь подбати про те, щоб квартира була підготовлена для таких робіт.
- Монтаж зовнішнього блоку є найбільш трудомістким, так як зазвичай установка відбувається на висоті, а вага модуля може бути більше 15 кг. Тут вам буде потрібна допомога ще однієї людини і, можливо, послуги альпіністів.
- Спочатку кріпимо кронштейни безпосередньо до стіни. Перед тим як встановити модуль рекомендується під лапки покласти товсту гуму, щоб зменшити вібрацію.
- З’єднуємо блоки між собою комунікаціями. Кабелі управління і живлення підключаємо, використовуючи інструкцію. Вся траса, в тому числі і дренажна трубка, кріпиться до стіни за допомогою хомутів. На цьому установку спліт кондиціонера можна вважати завершеною.
- Коли монтаж повністю здійснено, потрібно запустити кондиціонер в роботу. Для цього провести вакуумування і заповнити систему фреоном. Краще, якщо це зробить фахівець. Перед підключенням перевірити всі місця з’єднань, обмив їхні мильним розчином. Після підключення в мережу, потрібно ще раз упевнитися в герметичності всієї магістралі. Перевірити прилад в різних режимах роботи.
Відзначимо, що установка кондиціонерів спліт-систем не вимагає дозволів і погоджень з органами влади.
Поделиться ссылкой