Задати питання

Заправка кондиціонера: Чим загрожує витік фреону?

У літню спеку кондиціонер – мрія. Але мало хто знає, що його стабільна робота безпосередньо залежить від рівня холодоагенту (фреону) в контурі. Заправка кондиціонеру фреоном дуже популярна послуга, але давайте спробуємо розібратися як співвідносяться заправка кондиціонера фреоном, ціна послуги і одержуваний від неї результат.

Наскільки важливі заправка і обслуговування кондиціонерів?

Як не крути, абсолютно герметичних з’єднань не існує (існують герметичні при певних умовах). У разі кліматичної техніки це нарізні сполучення патрубків: начебто не течуть, але до 10% фреону через них випаровується щорічно і відсоток цей безпосередньо залежить від того, наскільки якісно буде виконана установка кондиціонера. Чи небезпечний низький рівень фреону, – запитаєте Ви? Відповідь однозначна – Так!

Холодоагент в кондиціонері виконує наступні функції:

  • віддача теплової енергії приміщення радіатору зовнішнього блоку;
  • накопичення енергії стиснення в компресорному агрегаті;
  • вивільнення енергії охолодження в випарнику внутрішнього блоку і її віддача в повітря приміщення.

Звідси стають очевидні всі наслідки нестачі фреону: зниження швидкості охолодження і підвищення навантаження на компресор. Які ризики виникають – зрозуміло. Про несприятливий вплив на компресор детальніше нижче.

Несвоєчасна заправка кондиціонера холодоагентом тягне за собою  порушення теплового режиму компресора . Здавалося б, що тут такого, охолоне ну й добре, АЛЕ за аналогією з двигунами автомобілів зрушення робочої температури в будь-яку сторону рівносильно порушенню режиму змащення, а це:

  • додаткове зростання температури внаслідок розрідження мастила, недостатнє змащення тертьових частин, їх прискорений знос, ймовірність заклинювання компресору;
  • додаткове зростання витрат електроенергії внаслідок загусання мастила, прискорення зносу тертьових частин внаслідок зміни його кислотності;
  • обмерзання місць з’єднання патрубків з подальшим розморожуванням льоду (= потоки по стіні і новий ремонт) або розгерметизація контуру (= ​​дорогий ремонт і заправка фреоном).
А що ж на ділі? На ділі вартість заправки кондиціонера незрівнянно менше вартості його ремонту, а скоріше заміни компресора. До того ж, більшість сучасних апаратів обладнані світловою або звуковою сигналізацією, яка попереджає про нестачу холодоагенту. Вам, як кінцевому споживачу, досить просто не проігнорувати сигнал.

Заправка кондиціонерів домашніх: ціна і ринкові реалії

Аналіз ринку кліматичної техніки показує, що вартість дозаправки побутового кондиціонера 50-100 грамами холодоагенту коштує від 100 грн, що є прийнятним показником для сімей з будь-яким рівнем достатку. Разом з цим, більшість сервісних центрів пропонують своїм клієнтам повне обслуговування кондиціонера всього за 400-600 грн.

У загальному вигляді, комплексне обслуговування включає в себе візуальний огляд обладнання, усунення течі, чистку  і антибактеріальну обробку теплообмінників, повітряних та інших фільтрів, дренажної системи, перевірку пристроїв автоматики. Більш детальну інформацію про це Ви знайдете в розділі Обслуговування кондиціонерів.

Основні висновки і рекомендації такі:

  • при правильній експлуатації, своєчасному обслуговуванні, догляді та заправці кліматичне обладнання здатне прослужити до 15 років, а при неправильному – як вийде;
  • заправка кондиціонера фреоном доступна всім категоріям населення;
  • цю операцію краще довірити професіоналам і не проробляти самостійно.

Додамо також, що заправка кондиціонера фреоном, ціна і якість цієї послуги від компанії Інталсіс є кращими в Києві і області, телефонуйте, обговоримо!

Поделиться ссылкой