«Навіщо платити, якщо можна не платити?» Саме цю фразу вимовляють власники, які встановили або встановлюють альтернативне опалення приватного будинку. І дійсно, опалення альтернативне – не що інше, як опалення будинку без газу і електрики і без кошмарних думок про те, що «зима вже близько».
Будь-яке опалення – це перетворення якоїсь (хімічної, електричної та ін.) енергії в теплову. І черпати цю енергію з навколишнього середовища – цілком розумне рішення (в світлі зростання цін на газ і електрику). Про способи реально і законно заощадити розповімо в цій статті.
Альтернативне опалення будинку або чим можна топити?
Сьогодні обігрівати будинок можна за допомогою:
- твердопаливних котлів;
- теплових насосів;
- геліосистем.
Не варто забувати і про інверторні кондиціонери та інфрачервоні панелі, але в зв’язку зі специфічними умовами їх роботи і живленням від мережі 220 В такі способи мало чим відрізняються від обігріву електрокотлом і тому розглянуті не будуть.
Твердопаливні котли дозволяють використовувати для обігріву все, що горить. Це може бути вугілля, дрова, торф, пелети, тріска і т. д. Плюси – незалежність від газу і низька ціна. Мінуси – потрібно місце для зберігання палива, а також його джерело (постачальник, а краще два і більше).
Теплові насоси можуть відбирати тепло для будинку з:
- землі;
- води;
- повітря.
За принципом дії це холодильник навпаки – тепло відбирається з вулиці і надходить в приміщення. Плюси – ККД систем до 500% (1 кВт витраченої енергії перетворюється 3-5 кВт теплової). Мінуси – велика стартова вартість і значний обсяг монтажних робіт.
Геліосистеми – потужне джерело тепла. І боятися замерзнути в похмурий зимовий день не варто – конструктори вирішили це питання. Плюси геліосистем – безшумність, екологічність і зовнішня установка. Мінуси, знову ж таки, вартість обладнання та складність монтажу.
Як висновок за наведеними вище способам обігріву відзначимо, що самостійний якісний монтаж можливий тільки в першому випадку. Другий і третій зажадають звернення до фахівців.
Опалення альтернативне – монтаж систем
У найбільш загальному випадку монтаж альтернативних джерел обігріву включає в себе підготовчий, монтажний і тестовий етапи. Перший – це закладка основи майбутньої системи. Другий – установчі та складальні операції. Третій – тест зібраної системи на працездатність.
Для твердопаливних котлів етап один – це підготовка майданчика і установка на нього котла, етап два – підведення труб опалення та димаря. Етап три – тест системи в холодному і гарячому стані на відсутність витікання води і нещільність в димоході.
Для теплових насосів (крім систем з відбором тепла від повітря) етап один – це значні земляні роботи (буріння свердловин, риття каналів та укладання компонентів системи). Етап два – складання та первинне налаштування. Етап три – тест і остаточне налаштування.
Для геліосистем на першому етапі проводиться розрахунок оптимального кута нахилу панелей до горизонту і монтаж кронштейнів, які забезпечують це. Етап два – установка панелей, підключення патрубків системи опалення. Етап три – тест на працездатність і протікання, а також остаточне налаштування.
Так все ж, чи варта гра свічок?
Опалення будинку без газу – більш ніж реально. Вважати, що можна отримати альтернативне опалення на халяву – помилкове, зважаючи на велику стартову вартість і термін окупності. Настільки ж помилково вважати, що звертатися до фахівців необов’язково, і самому зламати дороге устаткування. Куди краще, простіше і дешевше звернутися до нас.
Компанія Інсталсіс – лідер інсталяцій систем альтернативного опалення приватного будинку в Києві та Київській області. Ми успішно монтуємо альтернативне опалення більше 10 років і пишаємося антикосмічністю цін на наші послуги. З Інталсіс опалення будинку без газу і електрики – проста і приємна реальність.
Поделиться ссылкой