Задати питання

Чиллер-фанкойл або VRV (VRF) – яка система краща?

Своєчасне  обслуговування системи вентиляції та кондиціонування, документально підкріплене (мається на увазі договір «Технічне обслуговування систем вентиляції») – важливо для ефективної роботи фірми або промпідприємства, але вирішальне значення має найчастіше енергоефективність обладнання і витрати на його покупку і склад. Чому це так, розповімо в цій статті.

Слюсар з обслуговування систем вентиляції та кондиціонування: людина, яка вирішить всі проблеми?

Не фахівці в області кліматичного обладнання вважають, що слюсар здатний вирішити абсолютно всі проблеми при його експлуатації. Це так, але за аналогією з автомобілями, ідеально налаштовані Жигулі швидше Тойоти не поїдуть. Так і з кліматом: якщо система «не та», то домогтися від неї надпоказників не можна.

Кліматичні «важковаговики» (виробники системи чілер-фанкойл і VRV (VRF)) багато років борються за право продавати і монтувати своє обладнання в великих будівлях, торгових центрах, виставкових павільйонах і т. д. У кожній з даних систем є свої недоліки і переваги . Як розібратися в цих нюансах і не стати «жертвою» нав’язаних маркетологами переваг, розповімо нижче.

Потенційного покупця даного обладнання цікавлять:

  • стартова вартість і ефективність;
  • витрати на утримання і ремонт;
  • можливість регулювання температури, в тому числі по зонах;
  • економічні та екологічні наслідки поломки.

Система «чілер-фанкойл» проектується під будівлю і дорожче вже зі старту. Фактори зниження витрат – теплоносій (вода), звичайні водяні труби і запірна арматура. Що стосується енергоефективності, то після 1000 м 2  чим більше площа приміщень – тим ефективніше система.

На обслуговування чілерів прайс стандартний, а поломки – трапляються рідко. Основний сервіс – чистка теплообмінника, контроль фазних напруг і рівня фреону. Профілактичне обслуговування фанкойлів додатково включає в себе дезінфекцію теплообмінника і контроль стану підшипників вентилятора. Внаслідок високої теплової інерції системи, плавне регулювання температури просто неможливе, а низький рівень автоматизації роблять її малопридатною для організації кліматичних зон.

Основні поломки спарки чілер-фанкойл- течі теплообмінників і магістралей (рідше – виходи з ладу компресору, пробої ізоляції і заклинювання вентиляторів). Усуваються швидко, спеціальна кваліфікація персоналу не потрібна. Екологічних наслідків немає, але ремонт, можливо, доведеться переробити.

Стартова вартість системи VRV (VRF) – нижче. Високий рівень автоматизації, позонне регулювання. В магістралях використовуються дорогі мідні труби, а наслідки витоку холодоагенту (загрози здоров’ю людей умовно немає) складно і дорого діагностувати, а також потім і усувати. Будь-який вид обслуговування вимагає спеціальної кваліфікації персоналу.

Камінь спотикання обох систем – довжина труб і перепад висот (поверховість) . І тут пальма першості за системою чілер-фанкойл. Довжину труб більше 100 м і поверховість більше 5 поверхів «потягне» не кожна система VRV (VRF).

Обслуговування системи вентиляції та кондиціонування: рекомендації Інсталсіс

На основі даної статті і практичного досвіду нашої компанії основні рекомендації такі:

  • обслуговування системи вентиляції та кондиціонування – комплексний процес, який безпосередньо залежить від типу встановленого обладнання;
  • договір технічного обслуговування системи вентиляції покликаний захистити Вас і Ваші інвестиції;
  • при всіх недоліках, система  чілер-фанкойл простіша, надійніша і дешевша , ніж VRV (VRF);
  • ремонт чілерів (промислових, холодильних чи “зима / літо”) має свої особливості і повинен виконуватися професіоналами.

Від себе додамо, що ми виконуємо весь спектр робіт по даному холодильному обладнанню в Києві і області якісно та за адекватними цінами.

Поделиться ссылкой