Задати питання

Насос для опалення. Навіщо він потрібен, і як він працює?

У приватному будинку енергозбереження відіграє ключову роль. Особливо, якщо мова про обігрів житлової площі. Сьогодні купити насос для опалення планує чи не кожен другий, але мало хто розуміє, навіщо він взагалі потрібен. У цій статті розглянемо, які бувають насоси для систем опалення та позначимо основні нюанси їх використання.

Водяний насос для опалення – чи потрібен він?

Спори про користь і шкоду циркуляційного насоса ведуться не одне десятиліття. Так, це витрати і додатковий опір в системі (на кшталт погано), але і економія палива до 30% (а це, на кшталт, добре). Розвіємо ж міфи остаточно і безповоротно.

Будь-яка система обігріву має опір. На ділі це близько 100-150 Па на 1 м довжини прямої труби (в перекладі в метри водяного стовпа 0,01-0,015 м). Перегини – це + 30% від втрат у прямій (в кожному з них), теплорегулююча арматура – ще + 70% (на одну одиницю). Для розрахунку повного опору не вистачає тільки рулетки і калькулятора.

Отриманий повний опір уповільнює або робить взагалі неможливою доставку тепла в найдальшу точку системи. Результат – нерівномірна температура в кімнатах і перевитрата палива. І щоб позбутися від цього ефекту – потрібен циркуляційний насос.

Такий пристрій фактично проштовхує воду по системі, прискорюючи доставку тепла споживачам і вирівнюючи температуру. Також прискорюється теплообмін між радіаторами опалення і навколишнім повітрям, будинок гріється швидше, а палива витрачається менше. Проста арифметика в складною інженерною системою.

Насос для котла опалення: різновиди і характеристики

В цілому, насоси для опалення класифікують за:

  • типом теплоносія;
  • рівнем «сухості» ротора;
  • потужністю (витрата / подача);
  • діаметром підключення.

По першому параметру все просто: вода або не вода. Параметр два – конструктивний і все, що треба про нього знати, – це що насоси з сухим ротором мають більший ККД і шумлять, а насоси з вологим ротором безшумні, але їх ККД нижчий.

Параметр три (потужність) заслуговує окремого опису. Щоб насос зміг забезпечити Вашу систему теплом, його потрібно правильно підібрати. Для цього потрібно знати теплову потужність системи / котла (W), теплоємність теплоносія (С) і температуру прямої і зворотної труби (t 1  і t 2 ) у котла. У вигляді формули це виглядає так:

Q = W / C (t 1  – t 2)

а на виході – витрата насоса (Q).

Тепер на основі даних про опір системи і витрату можна вибрати насос. Робиться це елементарно за паспортними характеристиками приладу. Але пам’ятайте: параметр W сильно залежить від приміщення, регламентується ГОСТами і повинен уточнюватися в кожному конкретному випадку. Тому відмінний варіант при підборі – це допомога фахівця.

Насос для опалення: ціна в Україні і вибір

Ціни на циркуляційні насоси сильно різняться в залежності від виробника, потужності і якості. Безумовно, можна зробити ставку на якість і ім’я, але за це доведеться заплатити серйозну суму. Якщо ж Ви шукаєте оптимальний варіант і Ваша головна мета комфорт в будинку – звертайтеся в Інсталсіс!

Трохи про нас:

  • більше 12 років успішних інсталяцій по Києву і області;
  • теплові розрахунки приміщення і параметрів обладнання;
  • економія і тільки перевірені насоси для систем опалення (ми можемо купити насос для системи опалення безпосередньо від виробника);
  • доставка, установка і гарантія на обладнання та роботи;
  • адекватні ціни.

Професійна команда Інталсіс виконає роботи будь-якої складності швидко, легко і витончено, а Ви – отримаєте бажану якість і приємні емоції від співпраці.

Поделиться ссылкой