При організації ефективної вентиляції приміщень великого обсягу вирішальну роль відіграє обладнання. Однак багато хто все ще плутає системи вентиляції повітря і системи вентиляції та кондиціонування. Давайте розберемося в суті цих понять і особливості обладнання, яке використовується для цих цілей.
Вентиляція в приміщенні: що це і навіщо?
Нашому організму потрібний кисень. Ми споживаємо його з повітря, видихаючи при цьому вуглекислий газ, який нешкідливий до певних концентрацій. Коли в повітрі його багато, у людей (наприклад, відвідувачів торгового центру) погіршується самопочуття, болить голова і т. д. Що робити?
Логічна відповідь – провітрити приміщення. Але заковика в тому, що цей газ важчий за повітря і посунути його з «насидженого місця» проблематично. Для цих цілей і створюються вентиляційні системи різних типів, серед яких і припливно-витяжна.
Припливно-витяжна система вентиляції
Класичній припливно-витяжній системі для роботи була потрібна різниця температур в приміщенні і за його межами. Гаряче повітря, піднімаючись вгору, підсмоктувало холодне з розташованих на рівні підвалу дерев’яних коробів (в них повітря потрапляло з вулиці). Згодом від такої схеми відійшли, а потім технологія була і зовсім втрачена.
Сьогодні повітря забирається і викидається одним і тим же пристроєм в одному і тому ж місці – припливно-витяжною блоком, встановленим, як правило, на даху будівлі. Переваг у такого рішення кілька:
- в умовах міста чим вище повітрозабірник – тим менше пилу він підхопить з вулиці;
- локалізація обладнання і простота обслуговування;
- розміри агрегатів значні, а дах – ідеальний спосіб заощадити простір;
- викидати гаряче повітря треба якомога вище, щоб полегшити долю і без того страждаючих від спеки пішоходів і пасажирів громадського транспорту.
Функціонально це виглядає так. У будівлі певним чином розміщуються патрубки повітроводів, які подають чисте повітря і висмоктують брудне. Подачу / відвід повітря забезпечують потужні вентилятори. Цикл повторюється безперервно.
Якщо в таку систему додати пристрій охолодження / підігріву повітря – вийде система вентиляції і кондиціонування. Бажаєте додатково економити на обігріві – тоді рекуператор для системи кондиціонування до Ваших послуг. Тепер про комплектуючї.
Система пластикової вентиляції або система з металевими трубами: що краще?
Золота середина в цьому питанні така: якщо приміщення до 100 м2 – можна використовувати пластик. Якщо метраж більше – то, краще метал. Спеціальних обмежень тут немає, просто з ростом швидкості прокачування пластик електризується і притягує пил. Чистити складно, але можна. Метал же легше чиститься, міцніший і довговічніший.
Якщо ідеалізувати умови, то з’ясується, що пластик можна використовувати і для приміщень більшої площі, ось тільки протягом року умови рідко бувають ідеальними. Проте, прикладів ефективних пластикових систем досить багато, що пояснюється кваліфікованим проектуванням і монтажем.
Висновки та рекомендації:
- вентиляція і кондиціювання – різні операції з повітрям;
- припливно-витяжна вентиляційна система повинна бути в будь-якому приміщенні;
- системи вентиляції повітря повинні проектуватися фахівцем, це запорука відсутності проблем при експлуатації.
Вам потрібна приточно-витяжна установка, але не знаєте, куди звернутися щодо вентиляції? Телефонуйте нам! Компанія Інсталсіс – це системи вентиляції та кондиціонування будь-якої складності «під ключ».
Поделиться ссылкой