Задати питання

Системи вентиляції для приватного будинку

Влаштувати опалення в будинку, повітряне опалення вибрати або водяне, як організувати вентиляцію – це ті питання, з якими зіткнеться кожен, хто хоче жити в приватному секторі, окремо від сусідів, в своєму власному будинку. Сьогодні з’ясуємо, які функції виконує система вентиляції в приватному будинку і як вона поєднується з пристроями обігріву.

Система вентиляції приватного будинку: обійтися природною або облаштувати примусову?

Запах, цвіль і грибки – основні вороги комфорту, але саме сучасні пластикові вікна, монтажні піни та герметизуючі склади роблять можливими їх появу в новобудовах. Мінімум щілин – мінімум вентиляції. Багато щілин – мало тепла. Де компроміс?

Компроміс в правильно прорахованій системі вентиляції (з урахуванням Держстандартів, ОСТів і СНіПів). Зробити це самостійно зможуть одиниці, тому вдатися до допомоги фахівця в кожному випадку доведеться.

Існує  два типи вентиляції :

  • природна (переваги – дешевизна і ніякого шуму, мінуси – ніякого регулювання і сумнівна ефективність влітку);
  • примусова (плюси – будь-який бажаний мікроклімат в будь-який час року і ніякого пилу, мінуси – витрати на електропостачання та обслуговування вентиляторів, невеликий шум при роботі).

Відзначимо, що незважаючи на явну перевагу останньої, на сьогоднішній день як і раніше використовуються обидва типи систем. В кінцевому рахунку, вибір залишається за Вами.

Система вентиляції в приватному будинку – схема

Яку б систему Ви не обрали, її доведеться як слід прорахувати. І схема розташування повітроводів в цьому дуже допоможе. У разі природної вентиляції розраховується площа перерізу каналів, а при примусовій – площа перетину і потужність привідного вентилятора. Розглянемо це питання докладніше.

За аналогією з опаленням, кожен метр повітроводу, кожен поворот і кожен перегин збільшує загальний аеродинамічний опір, і якщо він буде досить високим, повітря просто зупиниться. Наслідки зрозумілі: духота, запахи, грибок з цвіллю і так далі.

На схемі довжина і конфігурація повітропроводів враховані в певному масштабі, так що для успіху всього підприємства вистачить звичайного калькулятора. Отримані, в результаті розрахунку, дані збільшують на 10-30%, забезпечуючи тим самим працездатність системи в несприятливих погодних умовах.

З продуманою і прорахованою схемою вентиляції організувати повітряне опалення будинку – суща дрібниця. Про те, що це таке, читайте в цій статті, а ми скористаємося головним її висновком – чим більше будинок, тим ефективніше опалювати його повітрям.

Зауважимо також, що професійне проектування вентиляції і належним чином реалізована схема циркуляції повітря допоможе уникнути отруєння продуктами горіння під час пожежі (причому під пожежею можна розуміти і банальне задимлення через поломку приладу) і більш серйозних аварій. Хороша система швидко видалить продукти горіння з приміщень.

Висновки та рекомендації:

  • системи вентиляції для приватного будинку – дуже важливе питання, про яке варто задуматися на етапі будівництва;
  • з подачею повітря краще не жартувати і загроза здоров’ю та життю при помилці проектування очевидна;
  • правильно порахувати вентиляцію під силу тільки професіоналові;
  • правильна схема – це економічне повітряне опалення.

Наостанок зазначимо, що компанія Інсталсіс має значний досвід у проектуванні систем подачі повітря будівель і споруд в Києві і регіоні. Ефективна система вентиляції в приватному будинку для нас – об’єктивна реальність і звичний результат роботи. Телефонуйте!

Поделиться ссылкой