Задати питання

Як правильно встановлювати електричний котел?

Електричне опалення  є відмінним рішенням для окремо розташованого об’єкту невеликої площі, будь-то будинок, дача, невеликий цех, СТО і т. д. Головними перевагами такого способу обігріву є малі габаритні розміри котла, високий ККД системи, екологічність, безшумність, відсутність необхідності в прокладанні додаткових вентиляційних каналів і димоходів, можливість стійкої тривалої роботи в автоматичному режимі. Проте, продуктивність  будь-якої системи опалення  безпосередньо залежить, в першу чергу, від правильності вибору і  установки котла  і лише потім – від інших вузлів і деталей. Як правильно встановити електрокотел – розповімо далі.

Електричний котел для будинку: що треба знати перед покупкою і установкою

Перед тим, як купити котел, вкрай важливо поцікавитися двома речами: тепловою потужністю в  перерахунку  на площу обігріву та видом живлення. Вибирати котел варто з запасом в 15-20%, тобто при площі будинку в 100 кв. м котел слід брати на площу 120 кв. м. Тим самим Ви забезпечите собі достатній тепловий запас на випадок сильних холодів і продовжите термін служби котла. Що стосується живлення – існують котли на напругу 220 і 380 В, що обов’язково треба враховувати перед покупкою. Якщо конкретно у Вашому випадку взяти 380 В ніде – від такого котла варто відмовитися.

Важливим аспектом для стабільної роботи котла є якість електроенергії. Тому вкрай важливо перед його покупкою зробити якісне підведення кабелю від лічильника до місця установки. В цьому Вам допоможе досвідчений електрик з допуском на роботи під напругою, а також співробітники компанії-постачальника електрики з правом опломбування лічильників. Коли згадані роботи завершені – можна приступати до  установки котла .

Монтаж електрокотла: аспекти, прийоми, інструменти

У найбільш загальному випадку, для монтажу котла Вам знадобляться:

  • трійник на подачу холодної води в контур опалення;
  • один кульовий кран на подачу води і два на вхід і вихід з котла (так Ви зможете легко замінити котел при поломці, не зливаючи всю систему опалення);
  • ФУМ-стрічка або пакля;
  • трубні ключі (2 шт.);
  • плоскогубці і викрутка для під’єднання електрокабелю.

Роботи з монтажу важливо проводити в присутності механіка-електрика, щоб уникнути ураження електрострумом. Особливу увагу варто приділяти надійності кріплення котла (на стіну), стійкості (при підлоговій установці), щільності різьбових з’єднань, якості електроконтакту. По закінченню монтажу НЕОБХІДНИЙ холодний і гарячий тест в роботі. При цьому треба звертати увагу на наявність течі різьбових з’єднань і надмірний нагрів електрокабелю. Якщо зазначених проблем немає – вітаємо! Ви відмінно впоралися з установкою.

Висновки та рекомендації

Опалення будинку електрикою – просте і екологічне рішення, яке не потребує масштабних змін в інтер’єрі, яке може бути реалізовано в найкоротші терміни з максимальною ефективністю. Вибираючи котел електричний для будинку, цікавтеся:

  • його потужністю;
  • гарантіями і сертифікатами якості;
  • поточним і максимально можливим ступенем автоматизації;
  • можливістю сертифікованого монтажу;
  • рівнем гарантійного та післягарантійного обслуговування.

Якщо Ваш електрокотел працює нестійко або не працює взагалі – не робіть спроб самостійного його ремонту. Це загрожує ураженням електричним струмом, а також псуванням техніки. Звертайтеся по допомогу до фахівців .

Поделиться ссылкой