Задати питання

Як встановити твердопаливний котел?

Доступність твердого палива при одночасному зростанні цін на газ і електроенергію сприяє зростанню попиту на твердопаливні котли опалення різних систем і модифікацій. Від своїх попередників сучасні твердопаливні котли для будинку успадкували дешевизну і простоту в догляді, втративши, в той же час, такі недоліки, як:

  • низький ККД;
  • складність регулювання температури і тяги;
  • низька довговічність;
  • неякісне згорання, великий вихід золи і сажі;
  • великі габарити і маса.

Але сьогодні мало просто вибрати і купити котел – вкрай важлива грамотна установка твердопаливного котла, про що і піде мова в цій статті.

Установка твердопаливного котла або що потрібно знати кожному

Вже ні для кого не секрет, що в приватному будинку або котеджі все, що пов’язано з опаленням і водопостачанням, бажано  «заховати» в окреме приміщення , зване топковою або котельнею. Важливими параметрами цього приміщення є його площа і ступінь вентиляції – не допускається монтаж котлів в приміщення, менше за 7 кв. м без припливно-витяжної вентиляції.

Наступне, на що варто звернути увагу –  організація димоходу . Відтік відпрацьованих газів є запорукою стабільної роботи котла, а також вашого комфорту і безпеки. Димарі для твердопаливних котлів ретельно розраховуються за допомогою спеціальних методик і прийомів, тому не варто сподіватися, що Вам вдасться самостійно змонтувати димохід оптимальної конструкції і продуктивності. Зверніться до фахівців – заощаджуйте свій час і гроші.

Третій важливий аспект –  підлога . Не допускається установка котла на дерев’яні підлоги без теплоізоляції з цегли і сталевого листа. У той же час, сам котел з водою і дровами важить чимало, тому підлога будь-якого типу повинна бути розрахована на таке навантаження (в загальному випадку бетонної стяжки в 8 см цілком достатньо).

І останній, але найбільш важливий факт. Вугільні котли і паливо до них ПОВИННІ ЗНАХОДИТИСЯ В РІЗНИХ ПРИМІЩЕННЯХ , так як вугільний пил вибухо-небезпечний. В інших випадках допускається зберігання палива в одному приміщенні з котлом (на деякій відстані від нього).

Аспекти монтажу твердопаливних котлів

У найбільш загальному випадку, для якісної установки твердопаливного котла, Вам знадобляться трубні ключі, різьбові ущільнювачі для водяних труб (ФУМ-стрічка, пакля), азбестова нитка для ущільнення стику димоходу з котлом і азбест для фіксації труб димоходу в стіні. На першому етапі  сам котел без води і дров надійно встановлюють в вибране для цього місце, при цьому котел не повинен гойдатися або ковзати по підлозі.

Другим важливим етапом  є під’єднання котла. На цьому етапі під’єднання димоходу краще довірити фахівцеві, а з’єднання котла з контуром опалення можна виконати і своїми руками. Використовуйте таровані ріжкові або трубні ключі, не шкодуйте нарізного ущільнювача – і успішний результат не змусить себе чекати.

Фінальним етапом  установки є пробний пуск котла. Насамперед контур опалення заповнюють водою, контролюючи місця стиків на предмет течі. Потім проводять завантаження дров і запуск котла. В процесі роботи системи «на гаряче», повторно перевіряють контур опалення на протікання, а димар – на предмет пропускання відпрацьованих газів в приміщення. Якщо несправностей не виявлено – на цьому установка завершена.

Як висновок варто відзначити, що сьогодні найбільш доступним рішенням для автономного опалення є саме твердопаливні котли, ціни на які істотно нижче, ніж на котли інших типів. У той же час без належної установки переваги таких котлів зводяться нанівець.

Поделиться ссылкой