Задати питання

Чавунні радіатори опалення: чи варто відмовитися від чавуну на користь сталі та алюмінію?

Заміна батарей опалення в квартирі, ціна, які батареї встановити замість старих – питання, що цікавлять дуже багатьох, хто зіткнувся з капітальним ремонтом свого житла або з проривом старих батарей. Друге важливе питання – нові чавунні радіатори опалення купити на зміну старим чавунним, або ж віддати перевагу парі “сталь / алюміній” (вони ж біметал)? Відповіді та аргументовані доводи знайдете в цій статті.

Чавунні батареї опалення: все настільки погано, як кажуть?

Мінуси роботи чавунних батарей в радянських системах обігріву такі:

 • крихкість при ударі (властива майже всім виробам з чавуну);
 • корозія (необроблені внутрішні поверхні);
 • накип і зниження тепловіддачі (необроблені внутрішні поверхні + висока температура теплоносія);
 • додаткове зниження тепловіддачі за рахунок неправильної експлуатації (фарбування батарей олійною фарбою).

Усунути їх неможливо внаслідок «віку» самих радіаторів і єдиний варіант – заміна.

У той же час аргументи  купити чавунну батарею опалення сучасного виробництва  є і головний з них –  найбільш сприятливий для людини діапазон теплового випромінювання . Та й зазначених вище недоліків вони позбавлені (що говорить багато про що).

Що може  протиставити  радіатор, до складу якого входить  сталь + алюміній ? Більш швидкий прогрів приміщення і кращу стійкість до утворення накипу на внутрішніх стінках. При цьому перша (і найголовніша) перевага практично нівелюється як при централізованому теплопостачанні, так і при автономному обігріві багатоквартирного будинку.

Чавунні радіатори опалення – ціна. Все пізнається в порівнянні

Якщо порівнювати чавунні батареї з іншими, то вони:

 • завжди більше і важче аналогів;
 • коштують трохи дорожче (але і користі для здоров’я від них набагато більше, ніж від біметалу);
 • «Підтягнулися» в плані естетики – різноманіття форм і забарвлень відверто радує, а використовувана фарба не знижує тепловіддачу;
 • не так бояться накипу (обробка внутрішніх стінок + спеціальні промивні розчини).

На практиці це означає, що вписати новий чавунний радіатор в інтер’єр стало куди простіше, а промити його раз в пару років теж не складе особливих труднощів. Біметалічні конкуренти, при всіх їх перевагах, можуть протиставити, хіба що, нижчу ціну і менші габарити.

Підбиваючи підсумки порівняльного аналізу, виділимо наступне:

 • заміна батарей опалення в квартирі, ціна радіатора і вартість  роботи сантехніка  – питання більш другорядні. Перш за все Вас потрібен цікавити комфорт і вплив на здоров’я тих чи інших батарей;
 • радянський чавун має мало спільного з сучасними виробами;
 • вибір купити чавунні радіатори опалення або біметалічні залишається суто за Вами (аргументи «за» і «проти» ми виклали вище).

Якщо у Вас залишилися питання, або Ви хочете замовити установку батарей і інших опалювальних приладів «під ключ» – звертайтеся в Інсталсіс, ми завжди відповімо на Ваш дзвінок, а також допоможемо підібрати і купити за вигідною ціною вподобану Вами батарею!

Інсталсіс – рішення, перевірені часом.

Поделиться ссылкой