Задати питання

Опалення теплиць теплими підлогами

Теплиця – відмінний спосіб харчуватися свіжими овочами круглий рік, або ж організувати на цьому вельми прибутковий бізнес. Ось тільки її доведеться топити взимку, і  тепла підлога для цього дуже навіть підходить. Сьогодні розбираємося, чим відрізняється влаштування теплої підлоги в теплиці і що включає в себе поняття «тепла підлога ціна за квадратний метр».

Тепла підлога в теплиці: актуальність застосування

Парник потребує опалення з середини жовтня по середину квітня. В цей час температура навколишнього середовища явно нижче комфортних для томатів, салату, огірків і перцю +20 ° C і вище. Отже,  її потрібно примусово підвищувати . Є  чотири можливих варіанти , як це зробити:

 • рідинне опалення котлом в парі з радіаторами;
 • рідинний обігрів системою підігріву підлоги;
 • інфрачервоний електропідігрів;
 • електричний повітряний обігрів (калорифери, термогармати, теплові завіси).

На практиці електрикою особливо не натопиш в силу значної вартості кВт / год електроенергії. Залишається газовий або твердопаливний обігрів. Головна перевага першого – стабільна подача палива, а другого – його дешевизна. Переваги та недоліки опалення радіаторами описані в іншій статті нашої рубрики. Тепер до теплих підлог.

Як розрахувати теплу підлогу?

В умовах тепличного господарства основні втрати тепла припадають на грунт (якщо мова не йде про організацію додаткового теплоізоляційного шару), і на купол. І, погодьтеся, логічним буде організувати обігрів саме від низу до верху, щоб опалювати як кореневища, так і крони рослин. І система підігріву підлоги на 100% відповідає цим вимогам.

Необхідна теплова потужність на 1 м² парника аналогічна умовам квартири – 50-100 Вт. Множимо цю величину на площу «тепличних угідь» – отримуємо орієнтовну потужність котла. Додаємо до неї + 30-50% (поправка на зимові холоди) і система обігріву готова «на папері». Тепер до реалізації.

У скільки обійдеться укладання теплої підлоги?

Система водяного підігріву підлоги в теплиці по  простоті і дешевизні монтажу не може зрівнятися ні з одним з існуючих технологічних рішень. І ось чому:

 • пластикові труби коштують менше, ніж електричний кабель, мат або плівка;
 • основний теплоносій – вода, а це мінімальні економічні та екологічні наслідки при експлуатації або аварії;
 • для організації ефективного обігріву не потрібно бетонна стяжка (мінімальні технологічні витрати);
 • основна стаття витрат – метраж труби на м², вартість колектору і циркуляційного насосу.

Таким чином по даній темі напрошуються наступні висновки:
 • пристрій теплої підлоги в теплиці набагато простіше, ніж в квартирі або будинку;
 • водяний обігрів – це самий бюджетний варіант і мінімальна шкоди для рослин при аварії;
 • тепла підлога ціна за квадратний метр легко визначається, виходячи з метражу  труб, вартості допоміжного обладнання та фурнітури.

Відзначимо також, що компанія Інсталсіс виконає роботи будь-якої складності по обладнанню теплиць. Один дзвінок і Ви отримаєте 100% працездатну систему.

Поделиться ссылкой