Задати питання

Підключення батарей опалення: схема насамперед!

Сьогодні багато хто стикається з необхідністю встановлення нових або заміни старих батарей, але мало хто розуміє, що установка радіаторів опалення «на обум» має свої, далеко неприємні і зовсім не очевидні на перший погляд наслідки. Про те, як встановити батарею опалення (і не одну) і не потрапити в халепу, розповімо в даній статті.

Установка радіатора опалення: ціна вирішує все?

Багато людей помилково вважають, що ціна на установку батареї опалення об’єктивно відображає і вирішує всі можливі експлуатаційні проблеми. Це не так. Вартість установки – не що інше, як плата працівнику (-ам) за виконання ним (ними) технологічних операцій, які майже не впливають на остаточну роботу системи. І ось, чому.

Тепло  – річ невидима і тому вельми умовно контрольована. Гарантоване і рівномірне забезпечення теплом житла, офісу, виробництва і т. д. безпосередньо залежить від схеми розташування споживачів тепла (тобто радіаторів), їх потужності і взаємного впливу один на одного. Як бачите, вартість установки тут ні до чого.

Установка батарей, схема, правила і стандарти

Базові умови створення якісного обігріву такі:

  • кількість секцій радіаторів в приміщенні вибирається згідно вимог ГОСТ та СНІП;
  • повна потужність споживачів менше потужності джерела тепла на 5-30%;
  • фактор поверховості є визначальним при виборі схеми опалення;
  • довжина магістральних трубопроводів на одному поверсі визначає величину гідравлічних втрат і відсоток їх впливу на всю систему;
  • для всіх магістралей, поверхів і напрямків має виконуватися умова рівності теплових потоків (або ж повинна бути забезпечена можливість їх регулювання);
  • важливо забезпечити можливість відсікання від системи одного радіатора (контуру) без порушення її працездатності.

На практиці всі ці завдання вирішує схема опалення, про різновиди якої ми розповідали тут . А зараз зробимо основний акцент на тому, чому важливо вирішити згадані питання з самого початку.

Батарея – це «виконавчий орган» всієї опалювальної системи, тому саме підключення радіаторів опалення особливої «погоди не робить». Професійно виконана схема  – ось запорука тепла і затишку в домі. Вона повинна бути обов’язково, без неї навіть не варто приступати до підключення. Розробку схеми і всі розрахунки краще довірити кваліфікованому спеціалісту. Це вбереже Вас в подальшому від проектних помилок, виправлення яких буде коштувати набагато дорожче.

Етап два –  реалізація . Коли всі розрахунки завершені, а накреслена схема вже у Вас на руках – реалізувати проект простіше з двох причин. По-перше, точно відомо кількість труб, запірної і регулюючої арматури. А по-друге, відразу проглядаються можливі слабкі місця і проблемні моменти системи, усунути їх і виправити на листку набагато простіше, ніж переробляти недоробки вже змонтованої системи.

Основні висновки і рекомендації:

  • облаштовуючи систему опалення, Ви обов’язково дійдете до етапу, коли питання «як встановити батарею опалення?» буде на порядку денному, але маючи схему і хороших фахівців – це не проблема;
  • вибір схеми опалення та підключення батарей опалення безпосередньо залежить від площі та поверховості приміщення;
  • проектні помилки – найдорожчі, тому розрахунок схеми обігріву краще довірити фахівцеві.

Залишилися питання? Телефонуйте в Інсталсіс! Розробка схем і установка радіаторів опалення «під ключ» – наш коник!

Поделиться ссылкой