Задати питання

Тепла підлога під плитку: який краще?

Система теплих підлог – вкрай естетичне рішення для опалення. Сьогодні її вважають за краще багато людей, проте питання сумісності з іншими матеріалами і покриттям для підлоги все ще залишаються відкритими. Давайте розберемося в тому, наскільки доречна  електрична тепла підлога під плитку і яку теплу підлогу вибрати під певні умови і завдання?

Тепла підлога: електрична або водяна? Яка краще підійде під плитку? Конструктивні та експлуатаційні особливості

Електрику і гідравліку в опаленні можна назвати непримиренними “ворогами”, але і “друзями” їх теж не назвеш. Основні відмінності  систем такі:

 • обсяг монтажних операцій (явно менше у електрики);
 • складність установки (явно менше і дешевше у гідравлічних систем);
 • енергоефективність (гідравліка має перевагу на площах понад 100 м2);
 • економічні наслідки аварії (у електричних систем вони явно менше, адже сусіди не вимагають компенсації на ремонт).

Крім того, під кожен тип покриття електричної підлоги укладається по-різному, а у  водяної технологія єдина. Розглянемо  плюси і мінуси кожної .

Водяна підлога сумісна з будь-яким покриттям, що, безсумнівно, є величезним плюсом (адже ремонт хочеться періодично оновлювати), але в силу уніфікації її ефективність трохи нижче, ніж у спеціально укладеної електричної підлоги. У той же час, вона здатна ефективно працювати з опалювальним котлом будь-якого типу, що важливо в умовах приватного будинку.

Недолік  електрики  – цифри у квитанціях. В умовах приватної нерухомості він може бути компенсованим використанням геліосистем і солідним утепленням самої будови. Явна експлуатаційна перевага – сама природа джерела тепла (тобто текти при поломці нічого не буде).

Скільки коштує тепла підлога під плитку

Якщо порівнювати електричні і водяні підлоги  за вартісними показниками  (без урахування потужності і вартості монтажу), отримана статистика буде така:

 • одножильний кабель – 770 грн. / м2;
 • двожильний кабель – 640 грн. / м2;
 • електричний мат – від 1000 грн. / м2;
 • електрична нагрівальна плівка – від 730 грн. / м2;
 • водяна підлога – близько 700 грн. / м2 (з мідними трубами дорожче).

Додатковими факторами зростання вартості є питома потужність кабелю (мату, плівки), а також число регулюючої апаратури (для електрики та гідравліки).

Монтаж теплої підлоги під плитку

Що стосується установки, кабельні електричні і водяні підлоги монтуються в стяжку, що робить весь процес дешевше, а стелю ближче на 5-7 см. При використанні електричних матів і плівки доведеться витратитися на клейову суміш, але приріст висоти підлоги не перевищить 15 мм.

Грунтуючись на дані, наведені вище, можна зробити такі висновки і рекомендації:

 • з плиткою сумісний як електрична, так і водяна підлога;
 • укладання підлоги, що працює від електрики, під кахель або плитку – дорожче, але сам по собі ця підлога буде надійніше водяної;
 • монтаж будь-якої з різновидів підлоги – прерогатива професіоналів.

Якщо у Вас залишилися питання і у Вас все ще є проблеми з вибором, телефонуйте в Інсталсіс!

Інсталсіс – професійні інсталяції будь-якої складності!

Поделиться ссылкой