Щасливі власники і ті, хто тільки думає обзавестися приватним будинком, змушені вирішувати для себе питання: яке опалення краще для приватного будинку? Однозначної відповіді тут немає, адже все залежить від вибору котла опалення, радіаторів і схеми їх розміщення (схема опалення). Так ось, ця стаття як раз про те, що ж таке схема опалення в приватному будинку, якими бувають ці схеми і багато іншого.
Схема опалення – види схем і їх особливості
Традиційні системи рідинного обігріву бувають:
- горизонтальними з послідовним розташуванням радіаторів (однотрубні);
- горизонтальними / вертикальними з послідовно-паралельним розташуванням (в народі відомі, як «ленінградка»);
- змішаними з паралельним розташуванням (двотрубні).
Головний плюс перших – низька вартість і простота. Головний мінус – нерівномірна температура по кімнатах і низька ремонтопридатність (на підводному човні для заміни одного радіатора доведеться спускати всю систему). До того ж такі системи можна застосувати тільки в одноповерхових будинках площею до 100 м 2 .
«Ленінградські системи» дозволяють відсікти будь-який радіатор, який вийшов з ладу, без спуску загального контуру, але проблему нерівномірності температур ніяк не вирішують. Можуть бути використані в одно- і багатоповерхових будинках.
Двотрубна конфігурація має найбільшу вартість, але дозволяє здійснювати позонне регулювання температури і ремонт будь-якого вузла без спуску контурів. Не має обмежень по поверховості і прогріває будинок найбільш швидко. Може виконуватися з верхньою та нижньою подачею гарячого теплоносія (перший спосіб більш продуктивний).
Краще рішення на сьогодні – це опалення без газу!
Не варто забувати, що ефективний обігрів будинку багато в чому залежить від джерела, тобто від котла опалення. І сьогодні, в світлі значного подорожчання енергоносіїв, варто подумати про опалення приватного будинку без газу і електрики, а саме твердопаливним котлом, адже тверде паливо є в будь-якому регіоні, має низьку вартість і високу тепловіддачу.
Схема опалення з твердопаливним котлом має високу продуктивність при малих габаритах, що вкрай актуально в приватному будинку. Єдиним «недоліком» такої системи є обмеження на використання пластикових труб, оскільки температура теплоносія в контурі може досягати 95-98 ° С.
Розрахунок потужності котла опалення
Найбільш важливий параметр котла – його гранична потужність. Котел ставиться один раз на багато років і повинен бути підібраний правильно, а інакше в будинку буде холодно. Потужність котла складається з потужності радіаторів або визначається з розрахунку 100 Вт / м 2 . Отримане значення округляємо в більшу сторону. Це і є відправна точка підбору котла.
Також не варто забувати про «запас». Запас теплової потужності дозволить Вам уникнути холоду в будинку навіть в найхолодніші зими. Для цього до отриманого значення потужності потрібно додати 20%, а потім вибрати котел з відповідними параметрами з стандартного типоряду. ВАЖЛИВО: якщо Ви плануєте добудувати пару приміщень, беріть запас потужності в 40-50%.
Серйозно полегшить завдання позонного регулювання температури колектор для водяного опалення і циркуляційний насос . Питанням їх вибору присвячені окремі розділи нашого сайту.
Резюмуючи вищесказане зазначимо, що схема опалення в приватному будинку так само важлива, як і джерело тепла (котел), але однозначно сказати, яке опалення краще для приватного будинку у Вашому конкретному випадку зможе тільки професіонал. Тому рекомендуємо звернутися з цим питанням до нас!
Інсталсіс – це якісні схеми опалення та інсталяції «під ключ» за приємними цінами.
Поделиться ссылкой