Задати питання

Схема опалення приватного будинку, грамотне проектування і розрахунок

Щасливі власники і ті, хто тільки думає обзавестися приватним будинком, змушені вирішувати для себе питання: яке опалення краще для приватного будинку? Однозначної відповіді тут немає, адже все залежить від вибору котла опалення, радіаторів і схеми їх розміщення (схема опалення). Так ось, ця стаття як раз про те, що ж таке схема опалення в приватному будинку, якими бувають ці схеми і багато іншого.

Схема опалення – види схем і їх особливості

Традиційні системи рідинного обігріву бувають:

  • горизонтальними з послідовним розташуванням радіаторів (однотрубні);
  • горизонтальними / вертикальними з послідовно-паралельним розташуванням (в народі відомі, як «ленінградка»);
  • змішаними з паралельним розташуванням (двотрубні).

Головний плюс перших – низька вартість і простота. Головний мінус – нерівномірна температура по кімнатах і низька ремонтопридатність (на підводному човні для заміни одного радіатора доведеться спускати всю систему). До того ж такі системи можна застосувати тільки в одноповерхових будинках площею до 100 м 2 .

«Ленінградські системи» дозволяють відсікти будь-який радіатор, який  вийшов з ладу, без спуску загального контуру, але проблему нерівномірності температур ніяк не вирішують. Можуть бути використані в одно- і багатоповерхових будинках.

Двотрубна конфігурація має найбільшу вартість, але дозволяє здійснювати позонне регулювання температури і ремонт будь-якого вузла без спуску контурів. Не має обмежень по поверховості і прогріває будинок найбільш швидко. Може виконуватися з верхньою та нижньою подачею гарячого теплоносія (перший спосіб більш продуктивний).

Краще рішення на сьогодні – це опалення без газу!

Не варто забувати, що ефективний обігрів будинку багато в чому залежить від джерела, тобто від котла опалення. І сьогодні, в світлі значного подорожчання енергоносіїв, варто подумати про опалення приватного будинку без газу і електрики, а саме  твердопаливним котлом, адже тверде паливо є в будь-якому регіоні, має низьку вартість і високу тепловіддачу.

Схема опалення з твердопаливним котлом має високу продуктивність при малих габаритах, що вкрай актуально в приватному будинку. Єдиним «недоліком» такої системи є обмеження на використання пластикових труб, оскільки температура теплоносія в контурі може досягати 95-98 ° С.

Розрахунок потужності котла опалення

Найбільш важливий параметр котла – його  гранична потужність. Котел ставиться один раз на багато років і повинен бути підібраний правильно, а інакше в будинку буде холодно. Потужність котла складається з потужності радіаторів або визначається з розрахунку 100 Вт / м 2 . Отримане значення округляємо в більшу сторону. Це і є відправна точка підбору котла.

Також не варто забувати про «запас». Запас теплової потужності дозволить Вам уникнути холоду в будинку навіть в найхолодніші зими. Для цього до отриманого значення потужності потрібно додати 20%, а потім вибрати котел з відповідними параметрами з стандартного типоряду. ВАЖЛИВО: якщо Ви плануєте добудувати пару приміщень, беріть запас потужності в 40-50%.

Серйозно полегшить завдання позонного регулювання температури колектор для водяного опалення і циркуляційний насос . Питанням їх вибору присвячені окремі розділи нашого сайту.

Резюмуючи вищесказане зазначимо, що схема опалення в приватному будинку так само важлива, як і джерело тепла (котел), але однозначно сказати, яке опалення краще для приватного будинку у Вашому конкретному випадку зможе тільки професіонал. Тому рекомендуємо звернутися з цим питанням до нас!

Інсталсіс – це якісні схеми опалення та інсталяції «під ключ» за приємними цінами.

Поделиться ссылкой