Задати питання

Тепла підлога або батареї – що краще в приватному будинку?

Прихильники і противники новаторства будуть завжди, в тому числі в питаннях обігріву. Сьогодні ми спробуємо неупереджено розібратися, що краще для приватного будинку: купити батареї опалення або ж встановити теплу підлогу, а також паралельно торкнемося теми, яка тепла підлога краще в цих умовах під ті чи інші завдання.

Батареї опалення: які краще для приватного будинку?

На всі представлені на ринку радіатори опалення діє одне єдине обмеження – робочий тиск. Саме він визначає ступінь пристосованості вироби до умов експлуатації. У приватному ж будинку тиск в системі дуже маленький, тому радіатор краще підбирати, керуючись іншими параметрами.

Варіант перший – чавун. Чавунні радіатори відрізняються значною тепловою інерцією і найкращими показниками в невидимій частині спектра (тобто їх тепло найбільш приємне людині). Мінуси – та ж теплова інерція, порівняно висока вартість, громіздкість, страх замерзання, крихкість.

Варіант два –  сталь . Від чавуну відрізняється меншою інерцією при передачі тепла і, знову ж таки, меншими габаритами і вартістю. Недоліки – схильність до корозії і страх перемерзання.

Варіант три –  алюмінієві радіатори . Максимальна швидкість тепловіддачі, але обмеження по робочому тиску (що не критично для приватного домоволодіння). Ймовірність виходу з ладу при заморожуванні системи – 50/50. Трохи гірше по тепловіддачі  біметалічний «побратим», але він же і більш стійкий до замерзання.

Влаштування теплих підлог в приватному будинку

Системи теплої підлоги, як відомо, можуть бути:

Але незалежно від цього, основним критерієм її використання в приватному будинку є серйозна теплоізоляція нижнього поверху (в іншому випадку Ви будете підігрівати землю, і взимку сніг навколо будинку буде танути швидше).

Що стосується схемотехнічних рішень, електрична підлога вимагає менше монтажних робіт, але має свої особливості при укладанні під те чи інше підлогове покриття. Водяна ж підлога сумісна з будь-яким покриттям, але вимагає більше об’єму для монтажу і високої якості робіт (в іншому випадку в підвалі може утворитися озеро).

Джерелом тепла для водяної підлоги може бути електричний, газовий або твердопаливний котел. І тут вже питання суто в опалювальній площі, адже після 100 м2  витрати на електрику і газ починають лавиноподібно зростати, чого не скажеш про твердопаливні системи.

Батареї або тепла підлога в приватному будинку: базові критерії оснащення

Критеріями вибору того чи іншого рішення виступають:

  • естетична привабливість (явний лідер тут, звичайно, тепла підлога);
  • ремонтопридатність (обслужити або замінити батарею простіше);
  • складність монтажу (установка теплої підлоги складніше і дорожче);
  • економічний фактор (потрібно вибирати те паливо, яке найбільш доступне у Вашому регіоні).

Але, в кінцевому рахунку, все вирішують особисті переваги.

Більш детальні відповіді на питання «яка тепла підлога краще» і «які купити батареї опалення» Ви знайдете в інших матеріалах нашої рубрики «Статті». Відзначимо також, що компанія Інсталсіс виконає повний спектр монтажних робіт по Києву і області. З нами всі питання вирішуються оперативно – досить одного дзвінка!

Поделиться ссылкой